reprofoto: Moje video

Liečiteľ vyťahoval z muža očkovanie.

Minulú nedeľu sa na námestí v Žiline odohrala zaujímavá udalosť: Muž — liečiteľ tvrdil, že dokáže z tela odstrániť očkovanie. Síce nekonkretizoval, ktoré očkovanie, a tiež ani dôvod, prečo ho vlastne odstraňuje, no svoj „talent“ predviedol na mladíkovi, ktorý z tohto konania vyzeral byť poriadne zmätený. 

Odstraňovanie očkovania

Liečiteľ na námestí je pomerne známou postavou komunity šarlatánov. Ide o „Liečiteľa Ladislava“, ktorého na sociálnej sieti Facebook sleduje 52-tisíc ľudí.

Ako informuje Žilinak, vo videu môžete vidieť liečiteľa, ako sa najprv opýta mladíka, či môže sedieť hodinu a pol na lavičke. Ten súhlasí. Následne začne liečiteľ zvolávať ľudí z okolia, aby mladíka chytili, lebo mu príde zle, keď mu bude z tela odstraňovať očkovanie.

Zoberiem z neho očkovanie, ale bude mu zle,“ hovorí a inštruuje ochotných pridržiavajúcich, že mladíka bude potrebné odprevadiť po „akte“ na lavičku.

Rozopol bundu a dal ruky pod tričko

Mladík, ktorý je ochotný zbaviť sa niektorého zo svojich očkovaní, chce ešte volať mame, liečiteľ mu povie, nech sa nebojí a že jej zavolá potom. Následne mu rozopne bundu, vloží ruky pod tričko a chvíľu mu masíruje hruď a dotýka sa mu hlavy. Zjavne sa teda pri tomto spôsobe „odočkovania“ nevyťahuje očkovacia látka z miesta vpichu.

Potom s mladíkom mierne hýbe, až ho napokon mierne postrčí. Následne ho vyzve, aby otvoril oči. Rýchlo ho napomenie, aby dýchal a uisťuje sa, či sa mu točí hlava, na čo mladík reaguje kladne.

Keď ho pridržiavajúci vedú k lavičke, liečiteľ sa ho spýta, či na niečo nezabudol. Mladík sa poďakuje, na čo je upozornený, že treba ďakovať Ježišovi. Keď sa teda podľa liečiteľa „Ježiš postaral o odstránenie diabolskej vakcíny“, mladík si ide sadnúť, čím video končí.

Nebezpeční šarlatáni

Aj keď celé video vyznieva pre diváka vtipne a bizarne, pri hlbšom pohľade to je vlastne desivé a smutné. Ľudia namiesto dôvery v lekárov a medicínu založenú na dôkazoch veria rôznym šarlatánom, ktorí zneužívajú náboženstvo k tomu, aby „liečili“ pochybnými spôsobmi a, samozrejme, nechali si za to dobre zaplatiť.

Taktiež samotné odstraňovanie vakcíny z tela je postavené na hlavu, keďže vakcína má za cieľ pomáhať a nie škodiť. Nehovoriac o tom, že podanú vakcínu nie je možné nijako z tela odstrániť.

Najnovšie články