Foto: Unsplash / commons.wikimedia.org (Gage Skidmore)

Na aukcii sa objavila ponuka týždenného lovu na Aljaške s Donaldom Trumpom Jr.

Pred niekoľkými týždňami sme informovali o kontroverznom prípade nie celkom legálneho lovu mongolskej ovce, za ktorým stál najstarší syn prezidenta USA, Donald Trump Jr. Tentokrát sa jeho pripravovaná lovecká expedícia dražená v aukcii stala jedným z jej najväčších lákadiel, informuje britský portál Guardian.

V dražbe, ktorá sa koná v rámci každoročnej konferencie v nevadskom meste Reno, sa objavila aj ponuka s podtitulom „Lov snov“. Ide o týždňovú expedíciu za účasti samotného Donalda Trumpa Jr. a uskutoční sa na Aljaške. Cieľom programu lovu jeleňov je ukázať mladým či novým lovcom to, čo na ňom milujú.

Okrem samotného Trumpa Jr. sa lovu zúčastní aj jeho syn a sprievodca Keegan McCarthy. „Prostredníctvom tohoto programu sa snažíme zdieľať poľovnícke skúsenosti s ďalšou generáciou,“ uvádza v popise McCarthy. „Tento rok aj za účasti Donalda Trumpa Jr., muža, ktorého netreba predstavovať,“ pokračuje.

Očakáva sa, že sa aukcie zúčastnia tisícky ľudí z celého sveta. O expedíciu s Trumpom bude pravdepodobne obrovský záujem, o čom svedčí aj suma necelých 14-tisíc eur, na ktorej aukcia začína. Okrem poľovačky na Aljaške sa v dražbe nachádza napríklad 10-dňový lov krokodílov v Južnej Afrike alebo 14-dňový balíček, ktorý obsahuje napríklad lov byvolov či žiráf.

Bojovníci za práva zvierat sa búria

Ako informuje Guardian, bojovníci za práva zvierat zastávajú negatívny postoj voči tejto konferencii a aukcii, ktorú organizuje. „Toto podujatie je najväčšie svojho druhu na svete a stretávajú sa na ňom všetci tí, ktorí sú za nezmyselné zabíjanie zvierat, predaj a nákup ich trofejí,“ uviedla generálna riaditeľka Humane Society of United States, Kitty Block.

Foto: commons.wikimedia.org (Gage Skidmore)

Kontroverzný Trumpov lov

V priebehu leta minulého roka sa Donald Trump Jr. zúčastnil počas cesty do Mongolska lovu, na ktorom ulovil okrem jeleňa aj vzácny druh ovce. Ovca argali alebo aj ovca stredoázijská, ktorú Trump zostrelil, je najväčší druh ovce, ktorý môže dosiahnuť dĺžku až dva metre. Je zaradená do kategórie ohrozených a chránených druhov a v Mongolsku je na jej zabitie, podobne ako aj na lov akéhokoľvek iného zvieraťa, nutné povolenie.

Ako však informoval portál Pro Publica, udelenie povolenia na odstrel vzácneho zvieraťa v tomto prípade podliehalo iným pravidlám, než pri bežnom smrteľníkovi. Trump Jr. ho totiž získal až po tom, ako ovcu zabil. Napriek tomu bol tento čin v očiach vedenia krajiny úplne v poriadku a nedostavili sa žiadne následky.

theguardian.com
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )