foto: TASR - Martin Baumann

Na území našej krajiny tak registrujeme 1 764 pozitívnych prípadov na nový koronavírus.

Vo sobotu (4. 7.) na Slovensku pribudlo 15 prípadov nákazy novým koronavírusom. Celkovo krajina doteraz eviduje 1764 pozitívne testovaných na ochorenie COVID-19. Informuje o tom Národné centrum zdravotníckych informácií na stránke covid-19.nczisk.sk.

Počas soboty urobili 808 testov, spolu ich doteraz vykonali vyše 218-tisíc.

Počet uzdravených sa nezvýšil, z ochorenia sa vyliečilo dokopy 1466 pacientov. Nepribudlo ani úmrtie pacienta s pozitívnym testom na COVID-19. Slovensko naďalej eviduje 28 úmrtí.

Mexiko má piaty najvyšší počet úmrtí na COVID-19 vo svete, prekonalo Francúzsko

Počet úmrtí na koronavírusovú chorobu COVID-19 v Mexiku prevýšil v sobotu 30 000. Krajina v počte obetí prekonala Francúzsko a stala sa piatou najviac postihnutou od začiatku pandémie, pokiaľ ide o bilanciu mŕtvych. Informovala o tom agentúra AP.

Mexické úrady oznámili 523 ďalších úmrtí na nákazu novým koronavírusom za uplynulý deň, čím jej celkový počet obetí stúpol na 30 366. Počet potvrdených infikovaných v Mexiku vzrástol o takmer 6000 na celkovo 251 165, čo je približne na úrovni Španielska, ktoré má ôsmy najvyšší počet prípadov nákazy.

foto: TASR/AP

V sobotu tiež približne 200 pouličných predavačov nakrátko zablokovalo viaceré hlavné ulice v centre metropoly Mexiko s požiadavkou, aby im umožnili znova predávať tovar. Chodníky historického centra sú obvykle plné predavačov, ktorí si rozložia svoj tovar na stojany alebo deky. Od marca však mesto takéto neformálne obchodovanie zakázalo a uzavrelo väčšinu etablovaných podnikov v tejto štvrti, aby zamedzilo šíreniu nového koronavírusu.

Úrady tento týždeň umožnili čiastočné znovuotvorenie centra, hoci počet prípadov nákazy naďalej rastie. V piatok však toto povolenie zrušili po tom, ako v niektorých obchodoch hlásili nedostatočné hygienické opatrenia. Iných častí mesta sa zrušenie uvoľňovania v centre netýka.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )