Reprofoto: X (Anton Gerashchenko)

V ruskej štátnej televízii prezentovali svoju víziu o novom Rakúsko-Uhorsku, ktoré by bolo pod vojenskou ochranou Ruska.

Poradca ukrajinského ministra vnútra Anton Heraščenko zdieľal na sociálnej sieti X video z debaty známeho propagandistu  Vladimira Solovjova v ruskej štátnej televízii, kde sa po jeho boku objavil bývalý ruský agent KGB Andrej Bezrukov, informuje portál Novinky.cz. Bezrukov tam prezentoval svoju víziu o novom Rakúsko-Uhorsku, ktoré by bolo pod vojenskou ochranou Ruska. V relácii z nedele tak hovorili o vízii, kde by po vojne na Ukrajine zaniklo aj Slovensko, Maďarsko či Česko.

„Po našom víťazstve (vo vojne na Ukrajine) sa pozrieme na budúcu Európu a povieme si: Pozrime, je tu milé a zdanlivo neutrálne Rakúsko. Je tu Slovensko, ktoré povedalo, že sa cíti nepríjemne v blízkosti bojujúcej Ukrajiny a že je lepšie jej nepomáhať. Je tu Maďarsko, ktoré s ňou tiež nechce mať nič spoločné“,“ vyhlásil Bezrukov, píše portál.

„Potom je tu ešte bývalá Juhoslávia, Srbsko a ďalšie krajiny. Urobme z tejto strednej Európy neutrálne územie. Urobme rakúsko-uhorské územie,“ pokračoval bývalý agent KGB, informujú Novinky. Nový územný celok by podľa neho mal siahať od Pobaltia až k Stredozemnému moru.

Nie je to prvýkrát, čo v ruskej štátnej televízii hovorili aj o Slovensku. Začiatkom tohto roka  sa v relácii  vyhrážali Slovensku. Vtedy propagandista Vadim Gigin oznámil, že skôr či neskôr príde vojna aj na Slovensko. Údajne nás zasiahne „horúca fáza boja“ a dočkáme sa sabotážnych skupín a nemáme sa čudovať, ak prídu aj raketové útoky.

Uložiť článok

Najnovšie články