Ilustrcná foto: TV Markíza, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons / Profimedia

Jeden z operátorov sa k zaradeniu stanice vyjadril negatívne.

Už dlhší čas sa vie o tom, že na Slovensku odštartuje nová televízia. Tá bude patriť pod skupinu Markíza a ponesie názov Markíza Klasik. Štart novej stanice je naplánovaný na pondelok 15. júla a už je jasné aj to, ktorí operátori ju budú mať vo svojej ponuke, píše Živé.

Televízia sa tak pridá do rodiny Markíza, v ktorej sú aktuálne kanály Markíza, Dajto, Doma, Markíza Krimi a streamovacia služba Voyo. Jej program bude zameraný prevažne na staršie publikum, no rôznymi klasikami plánuje osloviť aj mladších divákov.

Viacerí sa nevyjadrili

Markíza Klasik bude dostupná takmer u všetkých veľkých operátorov. Menovite ide o Skylink (len SD kvalita), UPC, Digi, Orange, 4ka, Antik, DSi Data, SledovanieTV, Lepšia TV a O2. Plustelka sa ako jediná vyjadrila k zaradeniu televízie do svojej ponuky negatívne a zatiaľ tento krok neplánuje. Telekom, Satro a Slovanet sa pre Živé nevyjadrili.

Vysielanie Markíza Klasik budú tvoriť napríklad seriály ako Hviezdna brána (Stargate SG-1), Knight Rider, Pobrežná hliadka (Baywatch), ale aj čierno-biela Rodina Addamsovcov (The Addams Family), či kultový tínedžerský seriál Beverly Hills 90210 a veľa ďalšieho. Počas dňa bude vysielať seriály, vo večerných slotoch najmä filmy a cez víkend aj obľúbené zábavné programy ako UragánHurikánMožno príde aj kúzelník či Všetci sú za dverami.

Stanica odštartuje už 15. júla, prekvapením je, že hneď ráno o 8:30. Prvým programom bude westernová klasika Poklad na Striebornom jazere z roku 1962. Filmami v podstate vyplní celé štartovacie predpoludnie, od utorka už nabehne na klasický režim vyplnený reprízami denných seriálov.

Uložiť článok

Najnovšie články