Foto: Facebook/Karkonoski Park Narodowy

V poľskom Krkonošskom parku sa objavila záhadná hmota.

Nikto nepozná jej pôvod a má zvláštnu konzistenciu. Aj tak by sa dala opísať zvláštna hmota, ktorá sa objavila v poľskom Krkonošskom parku neďaleko českých hraníc.

O tejto záhade informoval Krkonošský park na svojej FB stránke, správu následne prevzal portál iMeteo. Ten informuje, že takáto hmota sa síce v prírode občas objaví, no jej pôvod je záhadou. Práve preto bola pomenovaná ako „vesmírne želé“.

Odpoveď nepoznajú ani odborníci

Látka má bielu farbu a rôsolovitú konzistenciu. Ako však informuje aj Krkonošský park: „Nie sú to huby ani žiadne iné známe organizmy.“ Zaujímavosťou je aj to, že pri skúmaní tejto hmoty sa zistilo, že neobsahuje absolútne žiadnu DNA.

Ide o „žabí sliz“?

Odborná verejnosť už pracovala aj s teóriou o výlučkoch slimákov. Ako najpravdepodobnejšia sa ale javí byť teória dánskej výskumníčky Marie Rolandovej, ktorá tvrdí, že by mohlo ísť o nestrávené časti žiab, ktoré boli v období pred neresením. V takomto stave ich dravce zjedli a následne vyvrátili.

Toto vysvetlenie je teda aktuálne najviac pravdepodobné, avšak hmote bude odborná verejnosť určite venovať ešte viac pozornosti.

Najnovšie články