Foto: facebook.com(JayJay Murray)

Dobrí ľudia stále existujú.

Sociálne siete majú veľkú moc. Vďaka nim dokážete šíriť správy omnoho väčšou rýchlosťou než rádiom či televíziou, hoci to tiež nieje vždy na úžitok. Práve tam sa totiž často ľudia pod rúškom anonymity urážajú a prajú si len tie najhoršie veci. Tento príbeh o mužovi bez domova však obnoví vašu vieru v dobrých ľudí.

JayJay Murray, ktorý pracuje pre strešnú spoločnosť Empire UPVC & Roofing Specialists, sa s ľuďmi podelil o svoj zážitok, ktorý sa mu udial na počas jeho poslednej zákazky. Tá ho zaviedla do Londýna, kde v miestnom parku žil na lavičke bezdomovec John. Skoro ráno mu doniesli hrnček čaju a ponúkli mu, aby sa k nim ďalší deň pridal a pomohol im.

We started a new job in London on a high road this week where this homeless man called John was living on a bench in the…

Posted by JayJay Murray on Tuesday, 15 August 2017

Na ich prekvapenie bol na stavbe ako prvý a pracoval bez prestávky. Bol šťastný, že konečne opäť pracuje. Kúpili mu obed a poslali ho na výlet okolo Londýna. Hoci hovoril, že mu bude úplne stačiť 15 libier, pracovníci sa mu poskladali na 70 libier. Za všetko bol veľmi vďačný, že sa k nim chcel vrátiť a naďalej pomáhať. „Ďakujem vám bratia, väčší prejav lásky som nikdy nedostal,“ vyjadril sa bezdomovec.

Príspevok už zdieľalo viac ako 5-tisíc ľudí. Je však smutné, že niekto, kto je ochotný tvrdo pracovať, musí žiť na ulici. Ostáva nám už len dúfať, že sa nájde viac ľudí, ako bol JayJay, ktorí mu pomôžu a možno ho aj zamestnajú.

Pozri aj: Ticho po smrti manželky ho ničilo. 94-ročný muž porazil samotu tak, že na záhrade vybudoval bazén pre všetky deti z okolia

ladbible.com
Uložiť článok

Najnovšie články