twitter.com (BoydHuppert)

Ako bojovať so samotou? Tento 94-ročný pán v tom má jasno.

Niektorí ľudia neznesú samotu ani na jediný deň a ticho, ktoré sa v noci rozprestiera spálňou je pre nich skutočne desivé. Je to pochopiteľné, keďže sme ľudia, a tí prirodzene vyhľadávajú spoločnosť. O to horšie sa cítil tento 94-ročný starček, ktorý kvôli zákernej rakovine prišiel o svoju milujúcu manželku už navždy. V obrovskom dome ostal náhle sám a to ho skutočne ubíjalo. Rozhodol sa s tým popasovať a na svojej záhrade nechal vybudovať veľký bazén. Odteraz mu už nepríjemné ticho a samota nehrozí.

Žili spolu dlhých 66 rokov, no po tom, čo Evy Davison v roku 2016 prehrala boj s rakovinou ostal jej manžel Keith vdovcom. 94-ročný pán bol zrazu vo veľkom dome úplne sám a priestor, v ktorom bol každý deň blízko milovanej manželky bol už len tichým a smutným miestom. Je mnoho prípadov, kedy sa človek po smrti partnera „opustí“ a život pre neho stráca zmysel. Pán Davison sa však ani vo vysokom veku nevzdal a rozhodol sa samotu poraziť. Dosiahol to svojským spôsobom a náhle je pre ľudí zo susedstva ich hrdinom.

„Nedokážete si predstaviť, aké to je.“ Týmito slovami so smútkom v hlase komentuje Keith situáciu, ktorá nastala po smrti jeho manželky. „Človek veľa plače. Tak to proste je, pretože ona tu už nie je.“

Rodinná štvrť v Minnesote sa rozhodnutím starčeka navždy zmenila. Keith si jedného dňa zaumienil, že vo vlastnej záhrade vybuduje veľký bazén. Aj keď okoloidúci spočiatku vnímali túto situáciu so zmiešanými pocitmi, neskôr vyšlo všetko najavo. Aj keď má pán Davison 3 deti, nemá žiadne vnúčatá, kvôli čomu mu v dome chýbal ruch. V susedstve je detí veľa a vybudovaním bazénu si ich tak starček všetky získal.

Situáciu vnímajú s úsmevom aj jeho susedia. „Je to akoby ste si adoptovali všetky deti zo susedstva.“

Bazén, ktorý má Keith v záhrade je 4,9 metra široký a 9,8 metra dlhý. To je dostatočná veľkosť na to, aby bol bazén k dispozícii všetkým deťom, ktoré sa rady zahrajú. O zábavu nie je núdza a pán Davison deti s úsmevom pozoruje. Je vidieť, že aj v takom vysokom veku má lásky na rozdávanie.

youtube.com

Dom už viac nie je pohltený tichom a 94-ročný muž sa nemusí trápiť so samotou, ktorá ho ničila. Aj napriek tomu, že pán Davison si najradšej zapláva sám a v tichosti sa prítomnosti detí nesmierne teší.

youtube.com

Občas prídu chvíle, keď je bazén prázdny a vtedy si na svoje príde aj tvorca tejto skvelej zábavy pre celé susedstvo.

Bolo by pekné, ak by viac ľudí rozmýšľalo spôsobom, akým to robí pán Davison. Robiť niečo pre iných a tešiť sa z ich radosti je na nezaplatenie. Svet by bol krajším miestom, ak by bolo viac ľudí ako Keith Davison.

Prajeme mu ešte veľa síl a radosti zo života.

Pozri aj: Nevhodnými plavkami vzrušovala tínedžerov. Ženu vyhodili z bazéna kvôli jej oblým krivkám

babskeveci.sk, boredpanda.com
Príbehy
0
Komentovať (0)