Foto: TASR (AP Photo/George Brich, File)

Americkí herci Brad Pitt a Leonardo DiCaprio majú byť hviezdami filmu "Once Upon a Time in Hollywood" (Vtedy v Hollywoode) režiséra Quentina Tarantina.

Spoločnosť Sony Pictures v stredu oznámila, že film sa začne v kinách premietať 9. augusta 2019. Dej snímky je zasadený do roku 1969 v Los Angeles a projekt je všeobecne známy ako Tarantinov film o zločincovi Charlesovi Mansonovi.

Článok pokračuje pod videom ↓

Manson patrí medzi najznámejších zločincov 20. storočia. Zomrel prirodzenou smrťou v kalifornskom väzení vlani v novembri vo veku 83 rokov, odpykával si tam doživotný trest. Ako vodca vražedného kultu naviedol v roku 1969 skupinu svojich väčšinou mladých stúpencov, aby zavraždili ľudí na párty vo vile manželov Romana Polanského a Sharon Tateovej.

Foto: CC Wikimedia.org

Medzi najmenej siedmimi obeťami Mansonom iniciovaných vrážd bola aj samotná herečka Tateová, ktorá bola v deviatom mesiaci tehotenstva; dieťa čakala s manželom, poľsko-francúzskym filmovým režisérom Polanským, ktorý nebol v čase zločinu doma.

Manson chcel podľa žalobcov vraždami rozpútať rasovú vojnu medzi belošskými a černošskými Američanmi. Počas divokých 60. rokov žil v biede so svojou „rodinou“ mladých ľudí, ktorých navádzal na zločiny a s bral s nimi LSD. Jeho prívrženci boli presvedčení, že je Ježiš Kristus.

Foto TASR-AP

Ani DiCaprio, ani Pitt však nebudú hrať Mansona. Tarantino tvrdí, že budú hrať dvojicu hercov, ktorí sa zo všetkých síl snažia presadiť. DiCaprio bude stvárňovať bývalú hviezdu westernového televízneho seriálu a Pitt jeho dvojníka-kaskadéra. Ich postavy žijú v susedstve herečky Sharon Tateovej.

Tarantino, dlhoročný obyvateľ kalifornského mesta Los Angeles, pracuje na scenári už päť rokov. Bude to jeho deviaty celovečerný film.

Pozri aj: Po piatich rokoch od smrti, vznikne o ňom dokument. Paul Walker bude zvečnený v novom biografickom filme

TASR

Najnovšie články