Foto: IMDB (Universal Pictures), Instagram (paulwalker)

Ľuboš Belko / / Film
Hviezda ságy Rýchlo a zbesilo, Paul Walker umrel počas autonehody v roku 2013.

Okrem toho, že bol Walker medzi svojimi fanúšikmi známy svojou vášňou pre autá a ich slušnou zbierkou, bol aj človekom, z ktorého by si nejeden z nás mal brať príklad. Miloval more a morský život, zachraňoval zvieratá, prispieval na charity a v čase svojej smrti sa podieľal na obnove ostrova Haiti potom, čo bol zničený zemetrasením. Walker po sebe zanechal jediné dieťa, dcéru Meadow, ktorá má v súčasnosti 16 rokov a pokračuje v otcových šľapajách.

Nie je jasné, či sa podieľala na novom dokumente, ktorý zachytáva život zosnulého herca, no Meadow založila niekoľko nadácii, ktorých úlohou je šíriť ďalej Paulovo posolstvo: „Konajte dobro.“ Paulova tragická smrť sa odohrala v roku 2013, keď sedel na sedadle spolujazdca v Porsche Carrera GT, ktorý malo v servisnej histórii zapísané rôzne chyby. Medzi nimi boli aj staré pneumatiky, ktoré nezvládli rýchlosť a vodič auta dostal šmyk, po ktorom nasledoval náraz a zo športového auta sa stala horiaca troska.

Herculesstreet.jpg
Wikimedia

Paul bol v tom čase na ceste z vlastnej charitatívnej akcie a za volantom sedel jeho blízky priateľ, Roger Rodas. Maximálna povolená rýchlosť v úseku, kde sa nehoda odohrala, je 45 míľ za hodinu, no hercov priateľ tlačil červené Porsche rýchlosťou 90 míľ za hodinu, čo je zhruba 145 kilometrov za hodinu. Napriek tomu, že kontrolu vozidla zvládal, zradili ho práve staré pneumatiky a Rodas nabúral do pouličnej lampy.

Dokumentárny film dostal názov I am Paul Walker/ Ja som Paul Walker a jeho tvorcom je režisér Adrian Buitenhuis, ktorý vytvoril aj nedávny dokument o živote Heatha Ledgera. Ten zožal ohromný úspech najmä pre citlivosť s akou bol Ledgerov životný spracovaný. Producent filmu Derik Murray spolupracoval na tvorbe dokumentov o Kennedym, Muhammadovi Alim či Bruceovi Lee. V novinky o Walkerovi budú zahrnuté interview s jeho blízkymi medzi ktorých patrí štáb, hereckí kolegovia a priatelia, no aj rodina.

V nasledujúcich mesiacoch by sme sa o filme mali dozvedieť viac podrobností. Len sťažka ho môžeme porovnávať kvalitatívne so snímkom o Ledgerovi, no napriek tomu dúfame, že nás chytí za srdce minimálne, tak ako Buitenhuisov posledný titul.

Pozri aj: Neuveriteľný príbeh skutočného pianistu. Život Wladyslawa Szpilmana bol ešte viac fascinujúcejší ako v známom kultovom filme

unilad.co.uk
0
Komentovať (0)