Foto: By Bryan Ledgard (https://www.flickr.com/photos/ledgard/14831701305/) [CC BY 2.0 ], via Wikimedia Commons

Írska speváčka Sinéad O'Connorová konvertovala na islam.

Írska poprocková speváčka Sinéad O’Connorová konvertovala na islamskú vieru. Informoval o tom v piatok spravodajský kanál stanice BBC, citujúc z tvítu tejto 51-ročnej umelkyne. O’Connorová si zároveň zmenila meno na Shuhada Davittová a poďakovala moslimom za podporu.

Speváčka dodala, že jej rozhodnutie je „prirodzeným záverom cesty každého inteligentného teológa“ a „všetko štúdium náboženských textov vedie k islamu“. Zverejnila i video, na ktorom spieva azán – islamskú výzvu na modlitbu. Na sociálnej sieti Twitter zdôraznila, že je „hrdá na to, že sa stala moslimkou“.

Írsky imám Umar Al-Qadri zároveň vo štvrtok zverejnil na Twitteri videozáznam, na ktorom O’Connorová vyhlasuje islamskú deklaráciu viery.

Nejde však o prvý prípad, keď sa táto speváčka verejne vyjadrila k náboženstvu. V roku 1992 vyvolala pobúrenie, keď v priamom prenose americkej televízie roztrhala fotografiu pápeža Jána Pavla II.

O sedem rokov neskôr ju Írska ortodoxná katolícka a apoštolská cirkev vysvätila vo francúzskych Lurdoch za kňažku. Katolícka cirkev, ktorá nepovoľuje ženám túto úlohu, jej vysvätenie neuznala, dopĺňa britské médium.

Na islam v minulosti prestúpilo viacero svetových osobností – afroamerický aktivista Malcom X, americkí boxeristi Muhammad Ali a Mike Tyson, francúzsky futbalista Franck Ribéry alebo britský spevák Cat Stevens. O’Connorová debutovala v roku 1987 albumom The Lion and the Cobra, celkovo má na konte desať štúdiových platní.

Preslávila ju najmä skladba Nothing Compares 2 U z roku 1990, ktorú napísal zosnulý americký spevák Prince.

Príbehy
0
Komentovať (0)