reprotofot YouTube: ESCAPE Penang

Na Slovensku už sezóna kúpalísk skončila.

V mnohých častiach sveta sa však stále môžete ohriať a k teplu a k dovolenkám jednoznačne patria aj tobogány. Ak ste navyše milovníkom adrenalínu, tento tobogán vás určite zaujme. Ako totiž píše portál CNN, s výškou 1 140 metrov to bude najvyšší tobogán na svete.

Nový držiteľ rekordu

Skvelé tobogány nájdete aj na nejednom slovenskom kúpalisku. V mnohých prípadoch však nadšenci musia vyšliapať po desiatkach schodov, stáť nejaký čas v rade a napokon zistia, že celý zážitok trvá len niekoľko sekúnd. To však nie je prípad tohto tobogánu. V Malajzii otvárajú atrakciu, ktorá meria závratných 1 140 metrov. Doteraz bol rekordmanom tobogán nachádzajúci sa v zábavnom parku Action Park vo Vernone v americkom New Jersey. Nového držiteľa rekordu však nájdete v zábavnom parku ESCAPE v malajzijskom Penangu.

Ďalší rozdiel spočíva v tom, že tobogán vo Vernone je nafukovací, zatiaľ čo tobogán v Penangu je vyrobený z vystuženého polyméru a na svojom mieste je uchytený na trvalo za pomoci konštrukcie vyrobenej z kovových tyčí. Za výstavbou stála aj Sim Leisure Group a CEO Sim Choo Kheng sa vyjadril, že lámanie rekordov nikdy nebolo cieľom počas výstavby zábavného parku. Cieľom bolo dosiahnuť, aby zábava trvala o niečo dlhšie, ako len niekoľko sekúnd.

Hore sa vyveziete lanovkou

A skutočne sa to podarilo, jazda na atrakcii trvá štyri minúty a tobogán sa tiahne naprieč krásnou džungľou. Okrem toho, milovníci zábavy a adrenalínu nebudú musieť šliapať po schodoch, ak sa budú chcieť dostať na vrchol atrakcie. K tej vás totiž vyvezie špeciálna sedačková lanovka.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

ESCAPE presents to you our International High Dive Show, 2pm to 5pm daily! #escapemy #escapepenang #atansjump #highdiveshow #penang #malaysia

Príspevok, ktorý zdieľa ESCAPE Theme Park (@escapemy),

Tobogán nie je ani zďaleka to jediné, na čo sa môžete v Penangu tešiť. Hlavným mestom ostrova je George Town a miešajú sa tu najrôznejšie kultúry a zážitky. Nájdete tu budhistické či hinduistické chrámy, mešity, množstvo ukážok street artu, britskej koloniálnej architektúry či čínskej kultúry. Okrem toho, na svoje si prídu aj milovníci gastronómie, čo sa totiž jedla týka, nájdete tu z každého rožku trošku. Penang sa však preslávil najmä vďaka indickej či čínskej kuchyni a kuchyni príznačnej pre Malajziu. Dokonca je považovaný za jednu z top destinácií pre tých, čo cestujú najmä za jedlom.

Vráťme sa však späť k adrenalínu. Zábavný park ESCAPE sa nachádza len pol hodinu cesty od George Townu a okrem tobogánu tu nájdete množstvo ďalších atrakcií, ako napríklad prekážkové dráhy či tzv. zipline.

cnn
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )