Foto: SITA

Herečku odpojili po vážnej nehode, po ktorej ostala v kóme v kritickom stave.

Neočakávalo sa, že americká herečka Anne Hecheová prežije závažné zranenia, ktoré utrpela pred týždňom pri ťažkej autohavárii. Jej rodina to uviedla vo vyhlásení, z ktorého v piatok citovala tlačová agentúra DPA.

Anne Hecheová zomrela vo veku 53 rokov

Americká herečka Anne Hecheová zomrela v piatok vo veku 53 rokov po tom, čo ju v nemocnici v Los Angeles odpojili od prístrojov. Utrpela „vážne anoxické poranenie mozgu“ a v nemocnici bola v kóme v kritickom stave. Incident sa stal na predmestí Los Angeles Mar Vista, keď jej auto narazilo do domu a „zachvátil ho silný požiar“. Okrem zranenia mozgu utrpela „vážne poranenie pľúc, ktoré si vyžaduje mechanickú ventiláciu“ a „popáleniny, ktoré si vyžadujú chirurgický zákrok“, potvrdila herečkina hovorkyňa. Polícia haváriu vyšetruje ako trestný čin jazdy pod vplyvom omamných látok. Predbežné krvné testy odhalili prítomnosť drog v tele, ďalšie testy musia vylúčiť, či nešlo o látky, ktoré boli podané v nemocnici.

Foto: SITA

Získala cenu Emmy

Hecheová sa stala známou v 90. rokoch vďaka filmom ako „Šesť dní, sedem nocí“, „Krycie meno Donnie Brasco“ či „Tajomstvo minulého leta“. Účinkovala aj v seriáloch „Ally McBealová“ alebo „Muži na stromoch“. V roku 1991 získala cenu Emmy. Na začiatku roku 1998 prenikol na verejnosť jej vzťah s komičkou Ellen DeGeneresovou, s ktorou chcela uzavrieť registrované partnerstvo. Médiá mu venovali veľkú pozornosť, čo ovplyvnilo aj jej prácu. Rozišli sa v roku 2000. Hecheová je matkou dvoch synov – Homera (2002), ktorého otcom je kameraman Coleman Laffoon, a Atlasa (2009), ktorého splodila s hercom Jamesom Tupperom. S oboma mužmi sa rozišla.