Foto: Jasná Nízke Tatry

Matej Mensatoris / / News
V Jasnej chcú uchovať sneh aj na ďalšiu sezónu.

Príchod leta je tu v plnom prúde. V Jasnej v Nízkych Tatrách sa pokúšajú uchovať sneh až do budúcej zimnej sezóny.  Aprílové počasie pomerne prekvapilo. Teplé, južné prúdenie k nám prinieslo extrémne vysoké teploty. Apríl už takmer s istotou skončí v Európe teplotne nadpriemerný a to rekordne. 

Ešte na začiatku apríla to vyzeralo tak, že lyžovať sa bude až do mája. Počasie však prevádzkovateľom lyžiarskych stredísk skrížilo plány. Sneh sa začal pri vysokých teplotách a slnečnom počasí veľmi rýchlo topiť a na zjazdovkách sa vytvorila nesúvislá vrstva snehu a to aj v našich najnavštevovanejších lyžiarskych strediskách vo Vysokých a v Nízkych Tatrách.

Foto: Jasná Nízke Tatry

Najmä z bezpečnostných dôvodov sa tak rozhodli minulý štvrtok ukončiť lyžiarsku sezónu. Na zjazdovkách však zostalo stále veľa snehu, a tak v Jasnej prišli s nápadom, že sa pokúsia sneh uchovať do budúcoročnej zimnej sezóny.

Foto: Jasná Nízke Tatry

V Jasnej sa rozhodli ratrákmi posťahovať sneh zo zjazdoviek na miesto, ktoré je prevažne v tieni.  Túto vrstvu snehu nainjektujú a zakryjú špeciálnou fóliou, vďaka ktorej by mohol sneh prežiť až do budúcoročnej lyžiarskej sezóny.

Viac správ o počasí nájdete na imeteo.sk

Pozri aj: Najzelenší je Reykjavík, no Bratislavu porazil len tesne. Z 50 miest sa naše hlavné mesto umiestnilo na tejto priečke

0
Komentovať (0)