Foto: Profimedia

Stav sa nazýva polymélia.

Dieťa narodené v Indii vyvolalo mimoriadny rozruch. Narodilo sa totiž nie s dvomi ruka a dvomi nohami, ale až so štyrmi rukami a štyrmi nohami. Je oslavované ako inkarnácia Boha a je prirovnávaná k hinduistickej bohyni Lakšmí, hinduistickej bohyni šťastia, ktorá má viacero rúk. 

Má sa dobre

Matke dieťaťa, ktorá sa volá Kareena, sa podľa IFLScience vodí dobre. Na miesto narodenia sa hrnú lokálne médiá, ktoré chcú vidieť dieťa označované za božstvo či za „zázrak prírody“.

Foto: Profimedia

Stav zvaný polymélia

Identita rodiny a aj dôvod, prečo sa dieťa narodilo s nadbytočným počtom končatín, je neznáma. Predpokladá sa, že stav u dieťaťa je spôsobený polyméliou. Ide o zriedkavú poruchu, ktorá je výsledkom rozvetvenia vývinu pozdĺž osi tela a spôsobuje, že jedinec sa narodí s ďalšími nadbytočnými končatinami. Zvyčajne sa však takto vytvorí navyše iba jedna či dve končatiny, takéto množstvo, v tomto prípade až štyri končatiny navyše, je mimoriadne zriedkavé.

Dieťa je však podľa udaní zdravé a okrem zjavného nadbytku končatín, sa u neho nepozorujú žiadne problémy. Lekári tak predpokladajú, že bude žiť bežným životom.

Najnovšie články