Foto: FB/Udruga Zelena Istra

Na juhu chorvátskej Istrie bojujú proti ekologickej katastrofe.

Chorvátsku hrozí od nedele ekologická katastrofa. Ako upozorňuje iMeteo, pobrežím na juhu Istrie sa tiahne ropná škvrna, ktorá má stovky metrov.

Článok pokračuje pod videom ↓

Poplach spôsobil ešte cez víkend dovolenkár v miestnom autokempingu, na pobreží objavil veľkú ropnú škvrnu. Na Istrii odvtedy desiatky záchranných zložiek bojujú s hroziacou ekologickou katastrofou. Ropná škvrna sa tiahne stovky metrov pozdĺž pobrežia v lokalite Premantura. Hasiči už na mieste postavili olejové zábrany a okolie začali čistiť.

Mesto Medulin potvrdilo, že v pondelok v ranných hodinách objavili plávajúcu látku, ktorej vlastnosti sú podobné ropným derivátom, informuje morski.hr. Škvrna siahala od lokality Bodulaša po Levanić až cez Kvarner.

Vyše 80 hasičov  a zamestnancov Kamenjaka bojuje proti ekologickej katastrofe, podarilo sa im umiestniť 800 metrov dlhú absorpčnú priehradu, situáciu monitorujú aj dve lietadlá, do prác  je začlenených aj 20 vozidiel a 5 plavidiel.

Ropa mohla uniknúť z veľkého tankera, ktorý podľa portálu Istra 24 prechádzal v nedeľu večer blízko pobrežia Medulinu. Ministerstvo námornej dopravy to preveruje.

Uložiť článok

Najnovšie články