Foto: TASR - Martina Halušková

Výstava s vyše 400-tisíc LED svetlami otvorila svoje brány pre návštevníkov.

Na dostihovej dráhe v bratislavskej Petržalke vznikol prvý svetelný park na Slovensku. Tvoria ho desiatky inštalácií s vyše 400.000 LED svetlami. Svetelná výstava s názvom Svetlá rozprávajú otvorila svoje brány vo štvrtok (16. novembra), verejnosť ju môže navštíviť do konca januára 2024. Otvorená bude každý deň od 16:00 do 21:00.

Výstava je šetrná k planéte

Prvý slovenský svetelný park, nachádzajúci sa v bratislavskej Petržalke, bude rozhodne veľkým lákadlom najbližších týždňov. Výstava už získala popularitu u našich susedov v Českej republike, kde ju počas minulého roka navštívilo približne 100-tisíc zvedavých ľudí. Ako organizátori hovoria, cieľom je svet trochu viac rozžiariť, a to dokonca ekologickou cestou. „Vďaka šetrným LED diódam je výstava energeticky úsporná. Celý svetelný park so státisícmi LED diód má spotrebu len 7,5 kWh,“ uvádza sa na webe Závodiska.

Foto: TASR – Martina Halušková

Svetelnými parkmi sa snažíme v čase tmy priniesť svetlo nielen do bežných dní, keď väčšinu dňa panuje tma, ale aj do našich myšlienok. Cieľom projektu je svet trochu viac rozžiariť,“ približuje Eva Poláčková, majiteľka rodinnej spoločnosti Decoled, ktorá výstavu organizuje.

Svetelná expozícia ponúkne návštevníkom viac ako 45 svetelných inštalácií, svetelný tunel či kreslo, interaktívne svetelné fotorámy, ale tiež osemmetrový vianočný strom či dvojmetrového koňa. Nechýba ani anjel ako posol Vianoc, snehové vločky, vianočný darček či rozličné zvieratá. Špecifikom výstavy je v tomto prípade svetelná inštalácia Bratislavského hradu z 13 680 LED svetiel.

Foto: TASR – Martina Halušková

Ceny vstupeniek

Ako vyplýva z oficiálnych cien zverejnených na webe spoločnosti, najideálnejšie je výstavu navštíviť čím skôr. Počas novembrového pracovného týždňa zaplatia dospelí za vstup 9 eur, seniori, študenti a deti 7 eur, pričom rodinný lístok vyjde na 25 eur. Víkendové ceny budú v novembri o jedno euro vyššie, resp. v prípade rodinného vstupu o 3 eurá vyššie.

Foto: TASR – Martina Halušková

Ešte drahšie to bude v decembri, kde počas pracovného týždňa budú platiť novembrové víkendové ceny (10 eur, 8 eur, 28 eur), no cez víkendy a sviatky si dospelí zaplatia 12 eur, seniori, študenti, deti 10 eur a rodinný lístok bude stáť 34 eur.

Najnovšie články