Ilustračná foto: archív TASR - Lýdia Vojtaššáková

Milovníci bielej pokrývky si prídu na svoje.

Tento víkend priniesol sneženie, čo mnohých nepochybne potešilo. Ak medzi týchto ľudí tiež patríte, máme pre vás skvelé správy. iMeteo informuje, že je pred nami ďalšia vlna sneženia. A bude ešte silnejšia, preto môžu hroziť problémy. 

Článok pokračuje pod videom ↓

Začiatok nového týždňa prinesie premenlivé počasie. Prvú vlnu zrážok očakávajte v pondelok večer, kedy sa k nám presunie od severozápadu. Približne o polnoci ju vystrieda ďalšia, tentoraz z juhu.

V utorok zas ovplyvní naše počasie Jadranka. „Ako to už býva vo zvyku, tak jadranská tlaková níž zvykne priniesť najviac snehu predovšetkým na juhu krajiny,“ vysvetľuje portál o počasí. To znamená, že nás dokopy zasiahnu až tri tlakové níže.

Výrazné sneženie v noci z pondelka na utorok

Na sneženie sa pripravte už v pondelok poobede, a to v Trenčianskom, Žilinskom a aj v časti Banskobystrického kraja. No oveľa výraznejšie príde počas noci z pondelka na utorok.

„Utorkové ráno bude na našom území poriadne zasnežené, pričom najvýdatnejšie by malo snežiť v Banskobystrickom a v Košickom kraji,“ avizuje iMeteo.

Ilustračná foto: Unsplash

Dávajte si na seba dobrý pozor

No nečakajte len príjemné padanie vločiek, hrozí totiž kalamita, ktorú môže spôsobiť postupné otepľovanie a kvapalné zrážky.

Už v pondelok očakávajte problémy spojené so snežením, a to hlavne vo vyššie položených oblastiach, či v horských priechodoch. Situácia sa neupokojí ani v utorok, práve naopak.

„V utorok ráno však už počítajte s rozsiahlymi problémami. Napadnúť by mohlo – aj v nižších polohách, až okolo 15 cm snehu, pričom vo vyšších polohách napadne ešte viac. Utorok tak prinesie rozsiahle problémy,“ upozorňuje iMeteo.

Uložiť článok

Najnovšie články