Foto: Twitter (@Ramanmann1974)

Za tento bizarný čin dostal len smiešnu pokutu.

Indický úradník Rajesh Vishwas, ktorý v snahe nájsť svoj mobilný telefón nechal vypustiť milióny litrov vody z nádrže, spoznal svoj trest. Za tento bizarný čin dostal len smiešnu pokutu. Za to, že bez povolenia nechal odčerpať vodu z priehrady musí zaplatiť 53-tisíc rupií (približne 600 eur), informuje portál BBC.

Indický vládny úradník si robil selfie, pričom mu počas tejto činnosti do vodnej nádrže spadol mobilný telefón. Po nehode neváhal ani chvíľu a na miesto privolal potápačov, ktorí mu mali jeho mobil z nádrže vytiahnuť.

Bohužiaľ, ani po hodinách sa im telefón nájsť nepodarilo a tak potravinový inšpektor Rajesh zvolil ešte radikálnejšie riešenie. K vodnej nádrži nechal priviezť čerpadlo, ktoré z nej niekoľko dní odčerpávalo vodu.

Úrady muža v súvislosti s týmto incidentom suspendovali z funkcie. Pred niekoľkými dňami mu štátny úrad pre zavlažovanie poslal list, v ktorom ho za jeho konanie potrestal a udelil mu ďalšiu pokutu.

Prečerpal 4,1 milióna litrov vody

Uvádzalo sa v ňom, že Vishwas prečerpal 4,1 milióna litrov vody pre svoj „osobný záujem“ a že musí zaplatiť pokutu 10-tisíc rupií (približne 113 eur) za „odčerpanie vody bez povolenia“. Voda bola určená na zavlažovanie poľnohospodárskej pôdy.

Úradníkov telefón sa nakoniec na dne nádrže našiel, no po dňoch vo vode bol úplne nefunkčný. Svoje konanie Vishwas obhajoval tým, že mal v mobile citlivé dáta.

Najnovšie články