Foto: facebook.com (South Walton Turtle Watch)

Kriticky ohrozená korytnačka umrela znova kvôli ľudskej nezodpovednosti. Zasekla sa totiž v barovej stoličke.

Moria a oceány sú znečistené odpadmi, ktoré človek po sebe nedokáže upratať a necháva ich tak pohodené v prírode. Čoraz častejšie na to doplácajú úbohé zvieratá, ktoré si s nimi nevedia poradiť. A ako je to aj v tomto prípade, môže ísť o vzácne a ohrozené druhy, ktorých je už aj tak na našej planéte žalostne málo. 

Prednedávnom sme vám priniesli článok o kriticky ohrozenej korytnačke Kemp’s ridley, ktorá zomrela strašnou smrťou. Okolo krku mala obmotanú plážovú stoličku. Teraz sa však táto tragická udalosť, v trochu inom scenári, zopakovala.

Na pláži Dune Allen vo Walton Country na Floride bola z mora vytiahnutá už mŕtva korytnačka. Zomrela hrôzostrašnou smrťou po tom, ako uviazla v barovej stoličke a nevedela sa z nej vyslobodiť. „Bolo veľmi smutné vidieť toto ohrozené zviera po takejto strašnej smrti,“ povedal pre WEAR-TV Michael Abshure zo South Walton Turtle Watch „Zaseknutá v stoličke umierala veľmi pomalou a dlhou smrťou.“

Kemp’s ridley morské korytnačky sú najvzácnejšie na svete. Žijú iba v Mexickom zálive a časti východného pobrežia Spojených štátov. Ich počet klesol zo 100-tisíc v 40. rokoch minulého storočia, na len niekoľko stoviek, v osemdesiatych rokoch. Avšak vďaka chráneným a chovným oblastiam ich počet začal narastať.

Je však veľmi smutné, že kvôli ľudskej nezodpovednosti musia trpieť nevinné zvieratá. Práca spoločností, akou je napríklad South Walton Turtle Watch, je obdivuhodná. „Prosím, nenechávajte po sebe nič na pláži,“ snažia sa upozorňovať a tlačiť na návštevníkov pláže, aby si po sebe svoj odpad a veci zobrali. Pretože to môže skončiť opäť takto tragicky.

Pozri aj: Nehoráznosť v Tatranskej kotline. Niekto narezal a nalial kyselinu do vzácnych 130-ročných jedlí, ktoré teraz umierajú

iflscience.com
Príbehy
0
Komentovať (0)