Foto: Pixabay

Roboti znova ukázali, že toho dokážu omnoho viac.

Každý z nás sa už určite stretol s potvrdzovacím kódom, známym ako captcha. Ide o natiahnuté, rozmazané alebo inak upravené písmená či čísla, ktoré predstavujú kód. Ten musíte opísať, aby tak došlo k overeniu používateľa, a teda že nie ste automatický program – robot. 

Článok pokračuje pod videom ↓

Dlhé roky bol tento systém považovaný za neprekonateľný, ktorý vedel potrápiť mnohých ľudí. Dnes sa však ukázalo, že umelá inteligencia nás doháňa a dokáže rozlúštiť aj to, čo sa pôvodne zdalo ako nemožné. Robotovi totiž trvalo len niekoľko minút, kým tento kód prelomil.

Tento zdeformovaný text bol vynájdený práve za tým účelom, aby zmiatol spamovacích robotov. Vďaka novým vzdelávacím systémom sa však aj roboti dokázali naučiť, ako tieto kódy vyriešiť, no potrebovali absolvovať dlhý tréning, počas ktorého sa pokúšali vyriešiť asi milión takýchto obrázkov.

Nový robot spoločnosti Vicarious to však dokázal už po niekoľkých minútach, pričom si prezrel len niekoľko stoviek týchto kódov. Podľa zakladateľov firmy je to ďalší krok k ľudskejším robotom, keďže robotovi stačilo len málo informácií k tomu, aby ich dokázali zovšeobecniť a použiť. Myslíte si, že nám v budúcnosti môže umelá inteligencia predbehnúť či nebodaj ovládnuť?

Pozri aj: Pochádza z Marsu. Výnimočne inteligentný a nesmierne nadaný chlapec z Ruska tvrdí, že nepochádza zo Zeme

indy100.com
Uložiť článok

Najnovšie články