maps.google.com

PetraSus / / News
Google Maps sme zvyknutí užívať klasickým spôsobom, a to hľadaním miest. Tentoraz však Google prišiel s niečím novým.

Google sa rozhodol vzdať hold retro hre Pac-Man práve včas, a to prvého apríla. A ešte k tomu zaujímavou cestou. Presne tak, ak kliknete na maps.google.com, v ľavom dolnom rohu si môžete všimnúť dve ikonky. Jedna, Google Earth a tá druhá slúži na spustenie hry Pac-Man.

Zvoľte si mesto, kliknite na ikonku Pac-Man a zabavte sa zbieraním bodov, ovocia a utekaním pred príšerkami v uliciach rôznym miest. Ako perfektné miesto pre hranie tejto klasiky sa údajne ukázali napríklad aj ulice obklopujúce Taj Mahal. A pobaviť sa však môžete aj v uličkách vášho mesta. Priblížte si konkrétny výsek, kliknite na ikonku Pac-Man a bavte sa.

maps.google.com

Hra Google maps funguje nie len na počítači, ale aj pre iOS či Android. V blogu, ktorý bol uverejnený minulý rok, sa spoločnosť Google vyjadrila: „S informáciami, ktoré vieme získať o jednotlivých lokáciách a za pomoci Street View ešte nikdy nebolo jednoduchšie zistiť, kam práve idete, avšak nikdy tu nebolo nič, čo by vám napovedalo, kam nemáte ísť. Za pomoci tejto novinky sme pridali obrázky malých virtuálnych, no nebezpečných bytostí. Dostali dokonca aj mená. Volajú sa Pinky, Blinky, Inky a Clyde.

maps.google.com

Keď sa pohybujete uličkami, ktoré sú plné ovocia, rýchlym mrknutím sa musíte rozhodnúť, ktorej uličke sa treba vyhnúť, aby ste nenatrafili na jedného z duchov, a ktorá je naopak bezpečná na prechod,“ napísal Michelle Luo, produktový manažér pracujúci v spoločnosti Google.

„Keď máte práve chuť na niečo malé pod zub, vyrazte do ulíc Google maps a zhltnite zopár Pac-bodov či už čerešňu, alebo dve a zažeňte tak mlsnú.“

maps.google.com

Na svetový deň bláznov prvého apríla v roku 2014 Google zmenil Google Maps na Androide a iOS na hru, ktorá nie tak dávno pobláznila celý svet, Pokémon game. Tá dovoľovala hráčom pohybovať sa po mestách a uliciach skutočného sveta a chytať postavičky z hry.

Ak máte teda chvíľku voľného času a Pac-Man aj vám vždy vyvolá príjemné spomienky a úsmev na tvári, neváhajte a klikajte na Google Maps. Avšak, varovanie! Otvárajte hru na vlastnú zodpovednosť. Je totiž vysoko návyková, ani si nevšimnete a prebrázdiť s Pac-Manom len jedno mesto vám nebude stačiť.

Pozri aj: Prehľadná mapa ukazuje, čo si myslia ľudia o jednotlivých krajinách sveta podľa vyhľadávania Google. Čo si myslí celý svet o Slovensku?

interez.sk (Petra Sušaninová) theladbible.com
Komentovať (0)