https://www.exeterinternational.com/

erik / / Série
Priznajte sa - komu z vás pri počutí slova Belgicko napadne ako prvé "vaflovač"?

Čo vám napadne ako prvé, keď sa povie Slovensko? Nad odpoveďou určite nemusíte dlho rozmýšľať. Čo by sa však stalo, ak by ste sa túto otázku spýtali niekoho zo zahraničia? Je dosť veľká pravdepodobnosť, že človek, ktorý na Slovensku nikdy nebol, vás svojou odpoveďou pekne zaskočí. Nech sa totiž snažíme byť akokoľvek objektívni a nezaujatí, po počutí názvu ktorejkoľvek krajiny na Zemi sa vám v kúte mysle rozsvieti slovo, ktoré danú krajinu najviac vystihuje. Preto je na mieste otázka – s čím si ľudia v zahraničí najčastejšie spájajú Slovensko? Alebo lepšie povedané – čím je v súčasnosti Slovensko vo svete najslávnejšie?

Vďaka spoločnosti Exeter International aj na túto otázku poznáme odpoveď, a to nie len čo sa týka Slovenska. Táto spoločnosť totiž spracovala najvyhľadávanejšie výrazy vo vyhľadávači Google, ktoré ľudia vyhľadávali spolu s danou krajinou. Výsledkom tohto procesu je táto prehľadná mapa sveta s jednotlivými pojmami, ktorými sa daná krajina vo svete najviac preslávila (alebo sú aspoň s danou krajinou najčastejšie spájané). To, že Rusko je najčastejšie vyhľadávané v spojení s vodkou, alebo že Brazíliu si ľudia najčastejšie spájajú s futbalistami, zrejme nikoho neprekvapí. Vedeli ste však, že Ukrajina je vo svete najviac známa pre internetové zoznamky, alebo že v Lotyšsku poznajú najlepšie vtipy? Ak chcete zistiť aj ďalšie „šokujúce odhalenia“, určite si prezrite nasledujúcu infografiku.

exeterinternational.com

Ktorú krajinu ste uhádli a o ktorej ste si naopak mysleli, že je známa pre niečo úplne iné? Podeľte sa s nami o váš názor komentári.

Pozri aj: „Bolo to veľmi šokujúce, hlavne intráky“. Čo si myslia zahraniční študenti o Slovensku? Pýtali sme sa ľudí z rôznych kútov sveta, a takéto odpovede sme dostali

interez.sk (Erik Vlčák), thisisinsider.com


Komentovať (0)