Foto: TASR/AP

Pondelkový útok Rusov si vyžiadal 36 mŕtvych.

Rusko v pondelok 8. júla spáchalo masívne útoky na Kyjev a Dnepropetrovskú oblasť. Jedným z cieľov, ktorý zasiahli, bola detská onkologická nemocnica. Konanie Moskvy si vyžiadalo najmenej 36 mŕtvych.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj sľúbil odvetu, na čo reagoval aj český dobrovoľník pôsobiaci na Ukrajine, píše CNN Prima News.

Ukrajinci odpovedali rozsiahlym útokom

„Dnes budú všetky ukrajinské delá a raketomety mimoriadne usilovné, budú mať veľmi veľký hlad a okupantom na celom fronte bude obzvlášť teplo,“ odkázal Vasyl Kapustej.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Ukraine.ua (@ukraine.ua)

Na nepriateľov vyslala Ukrajina armádu dronov. Aktuálne čísla hovoria, že zlikvidovali už viac ako tisícku vojakov a zasiahli sklad ropy vo Vologradskej oblasti.

Ukrajina v noci vypustila na protistranu drony. Asi 38 z nich sa podarilo zničiť, Kremeľ však prišiel podľa ukrajinskej strany asi o 1 220 ruských vojakov, Ukrajinci zničili desiatky kusov nepriateľskej techniky a to vrátane 19 obrnených vozov a 7 tankov.

Letiská vo Volgograde a v Astrachani prijali mimoriadne opatrenia. „Vzhľadom k obmedzeniam zavedeným v regióne na využívanie vzdušného priestoru boli v letovom poriadku letiska v Astrachami zavedené zmeny. V tejto chvíli sú prílety a odlety obmedzené,“ uviedla Anastasija Golodovová z letiska.

Podobné odkazy zazneli aj z letiska vo Volgograde. V oblasti drony spôsobili požiar skladu pohonných hmôt. Požiar sa podarilo uhasiť, dodávky elektriny sú však stále prerušené.

Mohutnému útoku v noci čelila aj Rostovská oblasť na juhozápade Ruska. V plameňoch skončili dva transformátory v rozvodni elektrickej siete. Útok sa zaobišiel bez mŕtvych a zranených.

Jeden život a dvoch zranených si vyžiadal útok Ukrajincov na ruský Belgorod.

Uložiť článok

Najnovšie články