Foto: náhľad [email protected]

Podľa ukrajinských námorných síl zasiahli ruský remorkér, ktorý bol v službe len od roku 2017.

Ukrajinskými raketami zasiahnutý remorkér ruskej Čiernomorskej flotily sa podľa ukrajinských predstaviteľov potopil.

Článok pokračuje pod videom ↓

Rusko ani nezávislé zdroje takúto informáciu dosiaľ nepotvrdili, informovala v sobotu agentúra DPA, od ktorej správu TASR prevzala.

Nešlo by o prvú loď, o ktorú by ruské sily prišli počas svojej invázie na Ukrajine

Ukrajinská armáda v piatok uviedla, že ťažko poškodila ruský remorkér Vasilij Bech, ktorý podľa nej viezol muníciu, zbrane a vojakov na strategicky položený Hadí ostrov, obsadený ruskými jednotkami od konca februára.

Foto: Mil.ru, CC BY 4.0, Odkaz

„Neskôr sa zistilo, že (tento remorkér) sa potopil,“ uviedol gubernátor ukrajinskej Odeskej oblasti Maksym Marčenko v piatok večer vo videu na sociálnej sieti.

Podľa ukrajinských námorných síl zasiahli ruský remorkér, ktorý bol v službe len od roku 2017, protilodné rakety Harpoon dodané Ukrajine Dánskom, pričom systém protivzdušnej obrany typu Tor na plavidle útok nedokázal odraziť.

Nešlo by o prvú loď, o ktorú by ruské sily prišli počas svojej invázie na Ukrajine. Ruská strana potvrdila, že prišla o výsadkovú loď Saratov a raketový krížnik Moskva.

Najmä potopenie Moskvy ako vlajkovej lode Čiernomorskej flotily bolo pre ruské námorné sily bolestivou stratou, píše DPA. Moskva tvrdí, že loď sa potopila v dôsledku nehody.