foto: Unsplash

Ako dobre sa vyznáte v zvieracej ríši?

Je jednoduché pomenovať zviera v slovenčine, o niečo náročnejšie je zapamätať si vedecké pomenovanie a ešte náročnejšie je spomenúť si na latinské názvy zvierat. Ako sa v latinskej ríši zvierat vyznáte vy? Otestujte svoje vedomosti v našom najnovšom kvíze.

Ak sa vám kvíz páčil, otestuje svoje vedomosti aj v ďalších oblastiach v našej sekcii kvízov.

Aké zviera je Ciconia ciconia?

Foto: unsplash

Ciconia ciconia je latinský názov pre bociana bieleho. V tomto ročnom období sa hojne vyskytuje aj na Slovensku. Je to druh brodivca a je príbuzný volaviek a ibisov.

Aké zviera je Vulpes vulpes?

Foto: unsplash

Vulpes vulpes je taktiež zviera, s ktorým sa bežne stretnete aj u nás na Slovensku, je to totiž líška hrdzavá. Štatistiky dokonca uvádzajú, že ju stretnete až na 93,5% územia Slovenska.

Aké zviera je Mus musculus?

Foto: unsplash

Mus musculus je latinský názov pre drobné stvorenie, ktoré mnohí neradi vidia vo svojich domácnostiach. Je to myš domová, ktorá sa vyskytuje na 71% územia Slovenska.

Aké zviera je Ovis aries?

Foto: unsplash

Ak niekto zmieni zviera s latinským názvom Ovis aries, hovorí o ovci domácej. Toto zviera je významné aj pre slovenské poľnohospodárstvo, a to najmä kvôli mäsu, mlieku a vlne.

Aké zviera je Felis catus?

Foto: unsplash

Felis catus je obľúbený domáci miláčik, ide totiž o mačku domácu.

Aké zviera je Loxodonta africana?

Foto: unsplash

Od zvierat vyskytujúcich sa na Slovensku sa na chvíľu presunieme do exotických krajín. Loxodonta africana je totiž latinské pomenovanie pre slona afrického.

Aké zviera je Putorius putorius?

Foto: unsplash

Putorius putorius je zviera, ktoré síce na pohľad pôsobí roztomilo, stretnutie s ním však nie je vždy príjemné, je to totiž tchor tmavý.

Aké zvieta je Hippotigris?

Foto: unsplash

Aj keď má v názve tigra, nemá s ním veľa spoločného okrem pruhov, ide totiž o zebru.

Aké zviera je Passer montanus?

Foto: unsplash

Passer montanus obýva väčšinu území Slovenska a obľubuje najmä poľnohospodárske oblasti. Ide o najrozšírenejšieho vtáka v Európe a je ním vrabec poľný.

Aké zviera je Bubo bubo?

Foto: unsplash

Bubo bubo je najväčšia európska sova, nájdete ho však aj v Severnej Afrike. Ide konkrétne o výra skalného.

 

 

Uložiť článok

Najnovšie články