Foto: Youtube

Zuzana Žúžiová / / Zviera
Učiteľ z Floridy je vyšetrovaný po tom, čo študenti oznámili, že počas vyučovacej hodiny utopil dvoch mývalov v odpadovom koši.

Incident sa podľa správy miestnych médií WKMG News 6 ClickOrlando stal v pondelok na lesníckej strednej škole v Ocale. Podľa predpokladov boli počas „praktickej“ lekcie v oblasti správy pôdy zabití dvaja mývali a jedna vačica. Dôvodom bolo údajne to, že zjedli kurča, ktoré trieda vychovávala pre svoj projekt.

Záznam z hodiny bol zachytený na smartphone napriek tomu, že učiteľ údajne žiadal študentov, aby ho nenatáčali. Záber ukazuje mývala v pasci z kovového drôtu, držaného v odpadkovom koši plnom vody.

„Bolo mi z toho zle. Bolo mi z toho zle od žalúdka. Je to strašné. Stále mi je z toho zle od žalúdka,“ povedala matka jedného zo študentov pre WKMG-TV a dodala, že jej syn sa vrátil domov zo školy so slzami v očiach.

Najhoršie na tom je, že niektorí študenti pri topení učiteľovi pomáhali. „Keď sa mývali snažili dostať na vzduch, držali ich kovovými tyčami, a keď sa pokúsili zdvihnúť hlavy, striekali im do tváre vodu hadicami, aby ich utopili,“ dodala.

Pokiaľ ide o reakciu verejnosti, zdá sa, že ľudia sú ohľadom tejto otázky rozdelení. Niektorí ľudia na sociálnych sieťach sa postavili na obranu učiteľa a tvrdili, že vyhladzovanie „škodcov“ je úplne prijateľnou a legálnou poľnohospodárskou praxou. Na druhej strane iní poukázali na to, že topenie mývalov v klietkach nie je práve najprimeranejšou, či bezbolestnou metódou ich zabíjania. Mnohí ďalší sú z videa len šokovaní a opisujú tento čin ako „mučenie“ a „týranie zvierat za hranicami krutosti“.

Bývalí študenti školy činnosť učiteľa tiež obhajovali. Na stránke Absolventi lesníckej strednej školy FFA ho opísali ako „človeka, ktorý by dal všetko, čo mal, aby sa postaral o svojich študentov“.

Učiteľ z Floridy bol deň po sťažnosti poslaný na platenú administratívnu dovolenku, ale krajský prednosta požaduje prísnejšie opatrenie a odporúča, aby bol učiteľ prepustený. Komisia na ochranu rýb a divokej zveri a Ministerstvo zdravotníctva na Floride tiež vyšetrujú incident, aby posúdili, či učiteľ porušil nejaké zákony.

V nedávnych správach o bizarných a eticky pochybných vyučovacích metódach bol v centre pozornosti  učiteľ z Idaha, ktorý pred svojimi študentmi údajne nakŕmil korytnačku živým šteniatkom. Či sú takéto metódy vhodné na vyučovanie stredoškolákov, je snáď jasné. Určite nie.

Pixabay

 

Medviediky čistotné (hovorovo mývali) pochádzajú zo Severnej Ameriky, avšak ako invázny druh sa dostali aj do Európy. Sú považované za škodcov, pretože sa rýchlo množia a ohrozujú náš pôvodný ekosystém a hospodárstvo. Aj z tohto dôvodu nariadila Európska únia v roku 2016 zákaz ich chovu a reguláciu ich počtov vo voľnej prírode.

IFLScience

Pozri aj: Na juhu Slovenska majiteľ utýral svojho psa. Ťahal ho za autom vo vysokej rýchlosti až kým neumrel

0
Komentovať (0)