Foto: Netflix

Adam Sandler v novinke stvárňuje strateného českého astronauta.

Na Netflix konečne dorazila dlho očakávaná novinka v hlavnej úlohe s Adamom Sandlerom. Tohto herca mnohí možno poznáte najmä z komédií. Film Spaceman je však úplne iná šálka kávy.

Článok pokračuje pod videom ↓

Sandler stvárnil českého kozmonauta

Ako informuje web Netflix Life, film Spaceman (Kozmonaut z Čiech) vychádza zo sci-fi románu Jaroslava Kalfařa z roku 2017. Sleduje príbeh astronauta Jakuba Procházku na ceste do galaxie za záhadným vesmírnym prachom. Cesta vo vesmíre mu poskytne možnosť odpočinúť si od chaotického života na Zemi.

Foto: Netflix

Jakub ale začne prijímať rady od prastarej bytosti ukrytej v útrobách jeho vesmírnej lode. Ľudia, ktorí trpia arachnofóbiou, by sa však mali mať na pozore, pretože zmieňovaná bytosť má práve podobu pavúka.

Niektorí ho milujú, iní nenávidia

Intergalaktická odysea je plná úvah o všetkom, od filozofie až po lásku. Jakub uvažuje okrem iného aj nad tým, či dokáže napraviť vzťah so svojou manželkou Lenkou (Carey Mulligan). Obáva sa totiž, že po návrate domov už možno žiadne manželstvo nebude. Projekt režíroval Johan Renck, ktorý sa v minulosti postaral aj o réžiu epizód slávnej minisérie HBO Černobyľ, či niektorých epizód seriálového hitu Breaking Bad (Perníkový tatko).

Podľa ČSFD bol film v produkcii takmer 3 roky a už od počiatku vyvoláva v ľuďoch zmiešané reakcie. Na tomto webe je zatiaľ bez hodnotenia. Na IMDb má momentálne len 6 hviezdičiek z 10. Na Rotten Tomatoes si od kritikov vyslúžil slabých 57 % a od divákov 76 %. Avšak kým podľa hodnotení sa zdá, že ľudia príliš nadšení nie sú, podľa LADbible to vyzerá tak, že film predsa len mnohí milujú a nevedia sa od neho odtrhnúť. Sandlerov herecký výkon považujú za fantastický a film je podľa nich výnimočným počinom.

Uložiť článok

Najnovšie články