FOTO: TASR - Erika Ďurčová

Pohľad na atraktivity obce Strečno v Žilinskom okrese ponúka rozhľadňa Strečno na vrchu Špicák.

Novú turistickú atrakciu oficiálne otvorili v sobotu. „Z rozhľadne je možné vidieť všetko to, čo krajina, Strečno a jeho okolie ponúka. Všetko to stojí za to. Myslím si, že sa stáva ďalšou atrakciou v strečnianskej ponuke, okrem hradu, pltí, pamätníku francúzskych partizánov… Najkrajšie je to vidieť z tejto rozhľadne,“ povedal Pavol Albrecht, projektový manažér obce Strečno.

Rozhľadňa je ďalšou možnosťou zatraktívnenia obce pre širokú turistickú verejnosť a možnosť pre turistov zdržať sa dlhšie ako len jeden deň.

FOTO: TASR – Erika Ďurčová

Myšlienka postavenia rozhľadne vznikla ešte pred desiatimi rokmi, vzhľadom na náročnosť terénu a obslužnosti stavbu nevybudovali. „Až pri ďalšej spolupráci lesného spoločenstva obce Strečno, obecného podniku služieb, technickej podpory z Terchovej a turistického oddielu sa nám to podarilo, aj s finančným prispením Žilinského samosprávneho kraja v rámci cezhraničnej spolupráce s Poľskou republikou. Partnerom v tomto projekte bola obec Jaworze,“ spomenul starosta.

 

FOTO: TASR – Erika Ďurčová

Rozhľadňu na vrchu Špicák podľa Albrechta postavili v relatívne dostupnej vzdialenosti z najfrekventovanejšieho miesta, a to z parkoviska pod hradom. Turisti k nej vyšliapu za 40 minút. Vybudovali ju na prelome októbra a novembra minulého roka.

Pozri aj: Dažde zmenili obľúbenú turistickú destináciu na podmorský svet. Brazílsky prales sa tak okamžite pretvoril na nepoznanie

 

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )