Foto: chensiyuan/Wikimedia

Kempy v amerických národných parkoch vraj nespĺňajú požiadavky modernej doby.

Národné parky ľudia navštevujú najmä s cieľom oddychu, odpútania sa od modernej doby a starostí všedných dní a s vidinou uvoľnenia a zrelaxovania v lone prírody. A tak by to nemalo byť iba u nás, ale všade vo svete. No poradcovia z výboru amerického prezidenta Donalda Trumpa naliehajú na modernizáciu kempov v národných parkoch a to s víziou rozsiahleho zásobovania potravinami, všadedostupnou w-ifi či dokonca dodávkami zásielok z Amazonu.

Naše odporúčanie je, že ak si ľudia budú chcieť zaplatiť za dodatočné služby, napríklad, aby im prišla zásielka z Amazonu do konkrétneho kempu, tak nech majú túto možnosť,“ uviedol Derrick Crandall podpredseda poradného výboru pre rekreácie.

Ako informuje The Guardian, výbor minulý mesiac zaslal túto správu ministerstvu vnútra. Kempy v národných parkoch sú jednou z viacerých oblastí, ktoré sa snažil Trump odpredať súkromnému sektoru. Biely dom chce totiž znížiť náklady na národné parky o 15 % a odľahčenie o kempy by tomuto cieľu mohlo pomôcť.

Foto: Pixabay

Výbor uviedol, že existuje zhoda, že súčasný systém prevádzkovania kempov federálnymi zamestnancami má nedostatočnú a zastaranú infraštruktúru pre návštevníkov a potrebuje finančnú podporu.

Kempy neudržali krok s rastom a zmenami v dopyte po službách a existujúca infraštruktúra, až na pár výnimiek, nespĺňa očakávania súčasného trhu ohľadom kempingu,“ uviedla poradná skupina a americké kempy v národných parkoch nazýva nedostatočne výkonným aktívom.

Foto: Pixabay

Tím ďalej dodáva, že majú dôkazy o tom, že miera obsadenosti v kempingoch by mohla rásť, no sú potrebné ďalšie služby od wi-fi, cez požičovne rôznych športových potrieb, až po dodávky potravín a podobne. To by podľa nich mohlo navýšiť príjem.

Tím tiež navrhol zakázať seniorom využívať 50-percentné zľavy na ubytovanie v kempoch počas období vrcholnej sezóny, napríklad na Deň nezávislosti (4. júl).

Foto: Pxhere

Hovorkyňa národných parkov oznámila, že diskusie boli ukončené minulý týždeň a zatiaľ sa k žiadnym navrhovaným krokom nepristúpilo. Návrhy budú teraz analyzované a až neskôr sa rozhodne, či sa k nim aj pristúpi.

The Guardian
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )