brightside.me

V dnešnej uponáhľanej dobe, kde musí byť každý človek dokonalý sa to niekedy stáva. Pomaly strácame sebadôveru, ktorú sme kedysi mali a život sa nám zdá ťažký a nezvládateľný. Prinášame vám článok o technikách svetovo známych psychológov, ktoré by vám mohli pomôcť opäť získať stratenú sebadôveru.

Bez toho, aby ste verili sami v seba sa ďalej nepohnete. Vlečie sa to ruka v ruke s problémami v práci, v škole, pri prednáškach, prejavoch, pri pracovnom pohovore, proste všade. Ak neveríte vy sami, že niečo dokážete, ako tomu môže veriť niekto iný? Niektoré udalosti v našom živote si doslova vyžadujú chladnú a pokojnú hlavu a hlavne sebadôveru. Kedy ste si naposledy sami pre seba povedali, že to dokážete a urobíte to perfektne?

Ste tichý a tak trochu hanblivý človek? Potom tu máme článok ako stvorený pre vás a vašich priateľov, ktorí to niekedy nedokážu pochopiť. Týchto 7 vecí pochopia naozaj len tichí ľudia.

Dnešný článok vám verím aspoň trochu pomôže. Aj sebadôveru môžeme získať tréningom. Nepríde len tak zo dňa na deň. K tomu aby sme svoje ciele dosiahli musíme robiť malé postupné kroky. Vyskúšajte tieto techniky a uvidíte sami. Sebadôveru však musí každý nájsť sám.

Dajte sa do polohy „majstra sveta“ a vydržte v nej aspoň dve minúty

sebavedomie1
imdb.com

Amy Cuddy je známa psychologička z Harvardu, ktorej prejavy mávajú obvykle niekoľko miliónov zhliadnutí. Amy hovorí, že dôležitá je reč nášho tela a radu, ktorú dáva asi všetkým vám teraz prezradím. Pred akoukoľvek náročnou úlohou si predstavte, že ste superhrdina, majster sveta, jednoducho človek, ktorý dokáže všetko. Je jedno, kde sa budete nachádzať, či vo výťahu, v posteli alebo v kúpeľni pred zrkadlom. Dôležité je, aby ste tejto póze aspoň na chvíľu sami uverili. Superhrdina by mal mať pevný postoj, vystretý chrbát, vystreté ramená a trochu pozdvihnutú bradu, nohy sú v súlade s bokmi. Skúste cítiť silu, ktorú ako superhrdina máte a túto pózu vydržte aspoň dve minúty. Zlhboka dýchajte. Pokojne zdvihnite ruky v tvare písmena „V“ a predstavte si, že stojíte na stupienku víťazov. Rôzne podobné experimenty dokázali, že ľudia, ktorí používajú túto metódu sú omnoho úspešnejší v tom, čo robia a dosahujú lepšie výsledky pri dosahovaní cieľov. Reč tela ovplyvňuje nie len to, ako nás vidia ostatní, ale aj to, ako vidíme sami seba.

Predstavte si svoje budúce ja

sebavedomie2
imdb.com

Jasné, presné a detailné vízie o tom, ako bude váš život v budúcnosti vyzerať vám pomôžu prekonať strach z neúspechu. Hal Hershfield je učiteľ marketingu a rôznych techník na univerzite v New Yorku. Účastníkov svojej prednášky vyzval k tomu, aby si predstavili, čo všetko sa im stane po dobu najbližších 10 rokov. Potom vyzval účastníkov, aby sa stali investormi pre nejaké start-upové projekty. Tí, ktorí si dokázali svoju budúcnosť predstaviť boli naklonení k tomu, aby investovali do nových projektov. Tí, ktorí si svoju budúcnosť nevedeli predstaviť ostali tak trochu v úzadí. Ukázalo sa, že ak si dokážeme svoju budúcnosť predstaviť naživo, snažíme sa, aby sme dané ciele splnili tak rýchlo, ako sa len dá a teda pôsobíme oveľa rozhodnejšie.

Povedzte svojmu životu „dakujem“

sebavedomie3
depositphotos.com

Ďalší spôsob, ako vidieť a spoznať nové horizonty pred vami a to aj ak máte strach, či stres. Jenn Scalia je trénerka pre obchodné záležitosti a taktiež slobodná mamička, ktorá nedávno zažila mnoho útrap. Od prepustenia z práce, cez rozvod až po vysoké dlhy. Aby svoje problémy vyriešila, začala sa venovať osobnostnému rozvoju samej seba a sebavzdelávaniu. Investovala veľa do rôznych kurzov a tréningov a každý svoj deň začala prispôsobovať tomu, čo sa učila. To všetko jej po čase pomohlo zvýšiť jej príjmy z nuly na pol milióna dolárov. Za svoju tvrdú prácu a prax, ktorú nadobudla ďakuje každý deň. Každý večer pred spaním si v hlave preberá všetky úžasné veci, ktoré sa jej v živote podarili. Namiesto toho, aby hovorila: „Tento mesiac chcem mať dvoch nových klientov,“ začala hovoriť: „Som tak vďačná za dvoch nových klientov, ktorých mám.“ Ako to celé funguje? Jednoducho. Aj naše svedomie a vedomie môže žiť v omyle. Ak si však každý deň budete pripomínať za čo ste vďační a navyše ak zmeníte prístup a budete myslieť pozitívne, pocítite ten nával energie.

interez.sk (Lucia M.), brightside.me

 

Aj tento článok ste si mohli prečítať do konca vďaka našim predplatiteľom.
Staňte sa súčasťou PREMIUM klubu a získate benefity v hodnote 28 €.

Uložiť článok

Najnovšie články