higherperspectives.com

Lucia Mužlová / / Série
Ak ste tichý človek, má to svoje klady a zápory. Je to však niečo, s čím sa narodíte, povedzme životný štýl, a nedá sa to len tak ľahko zmeniť. Väčšinou tichí ľudia veľa premýšľajú o tom, čo povedia a dajú prednosť iným, aby sa naplno prejavili. Sú však veci, ktoré chápu iba oni.

Samozrejme, byť tichým človekom neznamená, že nemáte o veci záujem, alebo že sú mimo vašu komfortnú zónu, je to o tom, že pred nejakým rozhodnutím si to treba poriadne premyslieť. Je veľa vecí, ktoré majú radi a radi robia, no týchto sedem vecí je to, čo skutočne pochopia len tichí ľudia. Aspoň podľa nás.

Ak radi čítate články o rozvoji osobnosti a psychológii, určite nevynechajte ani článok o veciach, za ktoré nie ste nikomu dlžní vysvetlenie.

Musia mať naozaj dobrý dôvod

Ako som už spomínala, tichí ľudia nerobia určité veci, ak to nemá svoj účel. Len zriedkakedy sa zaviažu k veciam, ktoré nezahŕňajú osobný prístup, a to najmä preto, že chcú ukázať, čo v nich naozaj je. Je pre nich dôležité, aby boli súčasťou celej „akcie“ a prípadné dôsledky znášajú neskôr. Ak majú pocit, že daná činnosť nemá zmysel, zrejme sa na mieste vôbec neukážu.

Dávajú si načas

Ak majú priateľov, ktorí sú zaneprázdnení a zahltení prácou, dajú im čas. Nevyhľadávajú nutne ich spoločnosť. Nemajú radi, keď človek oproti nim neustále sleduje hodinky a stráca sa v rozhovore. Ak majú vaši priatelia veľa práce, preferujete, že vám to na rovinu povedia a ozvú sa, až keď budú mať skutočne čas.

Sú radi sami

tichiludia4
entrepreneur.com

Toto je presne to, za čo ich mnohí odsudzujú. Radi trávia čas osamote a samoty sa neboja. Dávajú si načas a keď sú osamote, tak preberajú všetko, čo cez deň prežili, urobili a neustále rozmýšľajú. Aby upokojili svoje myšlienky a dokázali aj ďalšie dni vstrebávať nové a nové informácie, potrebujú nejaký čas stráviť sami so sebou. Tiež preferujú čas osamote, a to preto, že robia veci, ktorým sa radi venujú, a ktoré by inak robiť nemohli.

Nie všetci ich chápu

Nie všetci sú schopní priateliť sa s tichým človekom. Naopak, tichý človek dokáže byť tým najlepším priateľom a priateľstvo si veľmi váži. Je veľkým komplimentom, ak trávite čas so svojimi priateľmi, ktorí sú tichí, a to najmä preto, že nie každý by to ticho vydržal. Nie každý je schopný porozumieť takýmto ľuďom, a preto je skvelé, ak aj s tichým človekom trávite svoj voľný čas.

Sú to prirodzení pozorovatelia

Jedna z najlepších vecí, v ktorých je tichý človek naozaj dobrý, je to, že väčšinou majú výborný pozorovací talent. Častokrát vedia odhaliť to, čo skrývame. Nerobia to nútene, proste to len dokážu dobre spozorovať. Ak sa najbližšie stretnete s tichším človekom, môžete si byť istí, že vás po celú dobu pozorne pozoruje. Nie v tom „creepy“ význame. Tým, že majú skvelý pozorovací talent, dokážu pochopiť mnoho vecí oveľa skôr a musíte im toho menej vysvetľovať.

Chodia radi von, ale…

tichiludia2
wikihow.com

Nie je pravidlom, že tichí ľudia sedia len doma. Tiež chodia radi do spoločnosti, no oveľa radšej si vychutnajú studené pivko na terase svojho domu. Niekedy sa cítia v spoločnosti nekomfortne, pretože je tam priveľký hluk a často ani nepočujeme, čo nám ten druhý hovorí. Nie je to nič osobné, títo ľudia chodia do spoločnosti radi, no v súkromí to môže byť rovnaká zábava.

To, čo je na povrchu, ich nezaujíma

Nemusia vyzerať dokonalo, neobliekajú sa podľa najnovších trendov a nepotrebujú mať vždy dokonalý účes. Úžasní sú preto, akí sú, nie preto, ako vyzerajú. Tichí ľudia sa naozaj nestarajú o vzhľad, a aj preto ich máme úprimne radi. Samozrejme, že sa o seba starajú, ale viete, ako som to myslela. Tichí priatelia sú vždy ochotní pomôcť a poradiť a vedzte, že sa na nich môžete vo všetkom spoľahnúť.

tichiludia3
entrepreneur.com

Dúfam, že už máte trochu lepšiu predstavu o tom, aké je to byť v koži tichého človeka. Ak by som si mala vybrať medzi dvomi extrémami, tichý alebo príliš hlučný človek, tiež si radšej vyberiem tichého. Samozrejme, tieto charakteristiky sú individuálne, takisto, ako sme individuálni a jedineční všetci. Nabudúce však budete vedieť, aké je to byť v koži tichého človeka.

interez. sk (Lucia M.), higherperspectives.com
0
Komentovať (0)