Dávnejšie sme vám spomínali, akým zázrakom vie byť akupresúra. Konkrétne, ukázali sme vám zázračný bod na uchu. Skúsili ste to vtedy? Máme pre vás...

Dávnejšie sme vám spomínali, akým zázrakom vie byť akupresúra. Konkrétne, ukázali sme vám zázračný bod na uchu. Skúsili ste to vtedy? Máme pre vás ďalší tip, ako si jednoducho, rýchlo a hlavne citeľne pomôcť. Pokiaľ si môžete pomôcť doma sami bez toho, aby ste zbytočne chodili do lekárne… Prečo nie?

Jediné, čo je potrebné urobiť, je pritlačiť jazyk o hornú časť ústnej dutiny a prstom si tlačiť na bod medzi obočím. Ako dlho? Úplne postačí krátkych 20 sekúnd. Čo to s vami spraví? Vyčistíte si dutiny. Je dôležité, aby ste silu, ktorú vyvíjate jazykom, „rozložili“ nie na jeden bod, ale na celú plochu. Môžete skúsiť použiť striedavo tlačiť raz prstom, raz jazykom.

cistenie dutin
diply.com

Ďalším trikom, ktorý vám môže takisto veľmi dobre pomôcť, je hlboké dýchanie. Nemusí to byť úplne najpríjemnejšie, ale je dôležité, aby ste po nádychu vydýchli s privretým nosom najviac ako dokážete a ešte viac. Práve to je na tom to najdôležitejšie, aby ste sa dokázali prekonať a vydýchli aj tie posledné zvyšky vzduchu, ktoré v sebe ešte máte. Takto zopakujte výdychy niekoľkokrát po sebe.

Tretím riešením môže byť aj chren alebo wasabi, čo ale nemusí byť každému po chuti.