aktuálna správa
Prudké dažde vyvolali ničivý zosuv pôdy.

Najmenej osem obetí si vyžiadal ničivý zosuv pôdy, ktorý v sobotu vyvolali prudké dažde na talianskom ostrove Ischia, informovali tamojšie médiá. TASR správu prevzala z agentúry AFP.

V mestečku Casamicciola Terme na severe ostrova „pohltil zosuv pôdy jeden dom, prebieha pátranie po možných nezvestných osobách,“ uviedli v prvom vyhlásení zdroje tamojších hasičov.

Talianske tlačové agentúry ANSA a AGI neskôr uviedli, že po zosuve, ktorý oblasť postihol v skorých ranných hodinách, je nezvestných dovedna 13 osôb. Zosuv sa začal nad mestečkom a dosiahol úroveň pobrežia, píše AFP.

„Po zosuve na Ischii je potvrdených osem mŕtvych,“ uviedol vicepremiér a minister pre dopravu a infraštruktúru Matteo Salvini.

ANSA uviedla, že medzi nezvestnými bola rodina pozostávajúca z muža, ženy a novorodeného bábätka, ktorá žila v blízkosti miesta, kde sa zosuv začal.

Blato so sebou strhlo autá, pričom najmenej jedno z vozidiel skončilo v mori. Ľudí sa z nich podarilo zachrániť, uviedli hasiči.

Miestne úrady vyzvali obyvateľov ostrova Ischia, ktorý sa nachádza pri pobreží Neapola, aby zostali doma a nemarili záchranné operácie.

Mestečko Casamicciola Terme v roku 2017 postihlo zemetrasenie, ktoré si vyžiadalo dve obete na životoch, pripomína AFP.

Aktualizácia:

Taliansky minister vnútra Matteo Piantedosi v sobotu oznámil, že zosuv pôdy vyvolaný silným dažďom na ostrove Ischia si nevyžiadal obete na životoch. Poprel tak predchádzajúce vyjadrenia ministra pre dopravu a infraštruktúru Mattea Salviniho, ktorý uviedol, že pri zosuve zahynulo osem ľudí. TASR správu prevzala z agentúr AP a AFP.

„V tejto chvíli nie sú potvrdené žiadne úmrtia,“ vyhlásil Piantedosi, ktorý navštívil záchranné zložky v postihnutej oblasti. Ako upozornil, situácia sa naďalej vyvíja.

Talianske tlačové agentúry ANSA a AGI uviedli, že po zosuve, ktorý oblasť postihol v skorých ranných hodinách, je nezvestných najmenej 12 osôb. Zosuv, v dôsledku ktorého uviazlo zhruba 100 ľudí, sa začal nad mestečkom Casamicciola Terme a dosiahol úroveň pobrežia, píše AFP.

Najnovšie články