Foto: instagram.com (natgeotravel)

Tieto fotografie na svet, prírodu a ľudí hľadia inak.

Skúsenému fotografovi neuniknú krásy tejto planéty. Príroda ponúka rôzne scenérie, podmorský svet či divočinu, zakaždým predvádza svoje vlastné divadlo. To sa mnohokrát podarí zachytiť cestovateľom a fotografom zároveň, ktorí sa so svojimi úlovkami neskôr delia s ostatnými, a to aj prostredníctvom National Geographic. Ten každoročne ocení práve tých najlepších. Rok 2018 už pozná svojich víťazov.

National Geographic podporuje fotografov rôznymi spôsobmi, poskytuje im priestor a rôzne súťaže, ktorými dokážu svoju prácu predať ďalej do sveta. Víťazkou cestovateľskej súťaže fotografov sa tento rok stala Japonka Reiko Takahashi. Zamilovala sa do podmorského sveta, pre ktorý sa dokonca vzdala zamestnania. Pri ostrove Kumejina sa jej podarilo zachytiť celkom zblízka veľrybie mláďa. Fotografia s názvom “Mermaid” napokon získala hlavnú cenu v podobe 10-tisíc dolárov.

“Zachytiť veľrybie mláďa v týchto vodách, ako si pokojne pláva, je skutočne úžasné,” vysvetľuje Reiko, podľa ktorej sa mláďa zdržiavalo len pri svojej matke, po chvíli sa však priblížilo aj k nim. “Bolo priateľské a zvedavé. Jeho matka to celé pozorovala až s ním napokon odplávala preč. Úplne som sa zamilovala práve do jeho energického a mohutného chvosta.”


Víťazi ďalších kategórií nám ponúkajú takisto dychberúce zábery. Na druhé či tretie miesta sa dostali fotografie, zachytávajúce krátky okamih alebo štruktúru celej scenérie.Help us caption this photo by Your Shot Photographer Niklas Weber: https://on.natgeo.com/2rVPE9a

Gepostet von National Geographic am Montag, 21. Mai 2018

Pozri aj: Svadobnému fotografovi sa podarilo vymyslieť trik, vďaka ktorému sa jeho fotografie stali originálnymi

iflscience.com
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )