Foto: instagram.com (mathiasfast)

Ak premýšľate, ako ozvláštniť vaše fotografie, vyskúšajte tento jednoduchý trik.

Fotografi sa snažia hľadať nové spôsoby, aby bol ich výsledok čo najlepší a najoriginálnejší. Nemusí to byť však len za pomoci drahej techniky. Autor týchto fotografií nám ukáže, že zaujímavá fotografia sa dá vytvoriť veľmi jednoducho.

Svadobný fotograf Mathias Fast prišiel na veľmi jednoduchý trik, ktorý jeho fotografie ozvláštnil a stali sa razom výnimočné. Pri fotení svadby si na displeji telefónu všimol odraz, ktorý ho zaujal. Rozhodol sa ho odfotografovať a výsledok sa mu zapáčil. Preto s týmto experimentom pokračoval. Navyše, ak nastavil správny uhol fotoaparátu, nebolo možné ani rozoznať, že tento vizuálne krásny trik je urobený len pomocou mobilného telefónu.

„Telefón mám stále pri sebe, preto je to ideálna pomôcka.“ Napriek tomu to fotograf nepreháňa a snaží sa fotografie vytvárať vkusne. A nemusí ísť len o mobilný telefón. Ak je človek vnímavý, dokáže vytvoriť krásnu fotografiu napríklad aj z odrazu výkladu, z okna alebo dokonca náramkových hodiniek. Presne tak, ako sa to podarilo Mathiasovi. Navyše, jeho rozpočet sa vôbec nezvýšil. Drahá technika teda nie je až tak dôležitá, ak fotograf zapojí svoju fantáziu a dokáže sa kreatívne vynájsť.

Pozrime sa teda na tieto jedinečné svadobné fotografie, ktoré by určite potešili každý mladomanželský pár:

Ak si to chcete vyskúšať aj vy, môžete. Stačí pod objektív fotoaparátu umiestniť displej svojho mobilného telefónu a hľadať správny uhol ako bude odrážať svetlo do fotoaparátu. Vytvoriť podobné skvostné fotografie potom dokážete aj vy. Napíšte nám do diskusie, či ste to skúsili a ako sa vám to podarilo.

Pozri aj: Pohlcujúce, farebné a vzrušujúce. Newyorská fotografka tvorí nádherné fotografie s nádychom erotického futurizmu

boredpanda.com

Najnovšie články