Foto: Pixabay.com

Prečítajte si, ktoré sú tie najzaujímavejšie miesta pre svadobnú cestu podľa expertov z eSky.sk.

Po úspešnej, no stresujúcej príprave tak veľkého okamžiku, akým je svadba, väčšina mladých párov rozmýšľa nad tým, že svoje prvé momenty manželstva strávia, ako inak, spolu. 

Zásnuby, mesiace príprav a samotný deň D, keď si konečne poviete „áno”! No keď skončí predsvadobná horúčka, prichádza čas na odpočinok. Len pre vás vo dvojici. Rajská pláž, biely piesok, modré domy, či pekné ostrovy? Máme pre vás niekoľko tipov:

Seychely – odpočiňte si ako kráľovský pár

Foto: Pixabay.com

„A ty ma vezmeš na šťastný ostrov s nežným vánkom ako divoké kvety,…” – úryvok z básne K.I. Gałczyńskeho perfektne popisuje atmosféru Seychel, ktoré sa tiež prezývajú „šťastné ostrovy“. Spomedzi ostatných, aj vojvodkyňa Kate sa s Princom Williamom rozhodli, že Seychely budú ich miestom svadobnej cesty. Podobne uvažovali aj George Clooney a Amal Almaddin.

Jedná sa o jednu z najluxusnejších turistických destinácií – dlhé pláže s bielym pieskom, krásne koralové útesy, nedotknutá príroda a tyrkysový oceán. Na Seychelách by mali novomanželia navštíviť národný park Praslin, ktorý zahŕňa prírodnú rezerváciu Vallee de Mai. Táto oblasť bola zapísaná do zoznamu svetového dedičstva UNESCO. Tu nájdete slávnu seychelskú palmu s ovocím, zaujímavý druh vtákov vrátane veľmi vzácneho čierneho papagája, sebaceae bulbula a ovocného holuba.

Ubytovanie môžete vyskúšať vo veľkých luxusných hoteloch a SPA centrách, ale aj v penziónoch s vlastným stravovaním, lacnejšie hostely a rekreačné domy sú tiež k dispozícii. Môžete si rezervovať týždenný pobyt v 4-hviezdičkovom hoteli za 807 €, no pobyt v penzióne stojí približne okolo 307 €.

Malorka – ostrov Chopinovej lásky

Foto: Pixabay.com

Jeden z najkrajších ostrovov Španielska ponúka nádhernú krajinu, mohutné hory Sierra de Tramuntana, kilometre vinohradov, olivové, mandľové a citrusové háje, malebné lagúny a pláže rôznych druhov: piesočné a kamenité alebo úplne divoké, tiché zátoky, krásne ukryté medzi skalami. Romantickú atmosféru cítiť medzi úzkymi uličkami miest po celom ostrove.

Čo nevynechať počas pobytu na Malorke? Očarujúce mesto Valldemosa na úpätí hôr Sierra de Tramuntana je najvyššie umiestnené mesto na Malorke.

Práve tu na prelome rokov 1838 a 1839 Fryderyk Chopin strávil zimu sGeorgeom Sandom. Suveníry poľského skladateľa, okrem iného pôvodného Pleyelského klavíra, na ktorom hral, možno vidieť v múzeu, ktorý sa nachádza v miestnom kartuziánskom kláštore. Taktiež sa tu konajú klavírne koncerty. Ubytovanie nájdete v mnohých hoteloch, apartmánoch a domoch. Vyskúšajte pobyt v 4 hviezdičkovom hoteli Zhero.

Havaj – medové týždne v raji

Foto: Pixabay.com

– Ak medové týždne, tak len na Havaji! Jedno z najkrajších súostroví v Tichom oceáne ponúka úchvatné scenérie – tyrkysové vody oceánu, vlny zlatých pláží dokonale harmonizujú so sviežou zelenou vegetáciou a sopečnými vrcholmi, ktoré sa tiahnu k oblohe. Havaj je charakterizovaný obrovskou prírodnou rozmanitosťou, takže výberom tohto smeru si môžete byť istí, že sa nebudete nudiť.

Hanauma Bay na ostrove Oahu je ideálnym miestom na šnorchlovanie, cestovanie na Koko Trail vyžaduje veľa úsilia, ale zaručuje nádherný výhľad. Dovolenka na Maui je zárukou úspechu – tu nájdete najkrajšie pláže. Nesmiete spomenúť sopku Haleakala, ktorá je ohromujúca množstvom farieb. Ach, a tie západy slnka! Havaj je mimoriadne romantický – hovorí Hubert Choroszewski, manažér affiliate marketingu v eSky Group a bloger.

Je tu veľa atrakcií pre novomanželov – plavbu pri západe slnka, Hula tanečný kurz, ako aj let vrtuľníkom, počas ktorého môžete obdivovať krásu ostrova z vtáčej perspektívy. Polynézske kultúrne centrum stojí za pozornosť. V ňom sa dozviete históriu a kultúru najdôležitejších tichomorských regiónov. Výlet je spojený s kanoistickou plavbou, havajskou slávnosťou a show „Ha Breath of life“ v divadle.

Mladí manželia si môžu vychutnať širokú škálu hotelov – od lacnejších až po päťhviezdičkové rezorty. Väčšina hotelov ponúka pre novomanželov extra služby ako ovocie, šampanské, alebo pobyt v izbe vyššej kategórie ako prekvapenie.

Počas večere pri západe slnka ochutnajte havajské pochúťky (nie je to pizza s ananásom), napr. Poké, väčšinou surové ryby, často aj mušle alebo varené chobotnice korenené morskými riasami a sójovou omáčkou. Na Havaji musíte ochutnať aj druhú najdrahšiu kávu na svete – Kona Coffee. Okrem toho sú tu obľúbené tiež ovocné šťavy, pomaranče a guávový džús Stojí za to spomenúť, že Havaj je súčasťou Spojených štátov amerických a aby ste sa tam dostali, musíte mať ESTU.

Aruba – pre fanúšikov plameniakov

Foto: Pixabay.com

Aruba je nezabudnuteľným prírodným a krajinným zážitkom. Okolo 20% celého ostrova tvorí Národný park Arikok. Nájdete tu jaskyne, vodopády a bazény tvorené dramatickými skalami. Novomanželia, ktorí sú majú radi vodné športy, sa tu budú cítiť výnimočne. Výdatný vietor je dobrá správa pre všetkých tých, čo milujú surfovanie.

Milovníci nákupov si určite nájdu niečo pre seba, pretože nakupovanie je oslobodené od platenia daní. Nepochybnou atrakciou Aruby sú plameniaky, ale môžete ich vidieť len na súkromnom ostrove ostrova, ktorý patrí do Renaissance Aruba Resort & Casino. Môžete sa sem dostať na rezerváciou, alebo ako celodenný výlet za približne 100 USD.

Ďalším lákadlom je loď smerujúca na ostrov, ktorý tečie z vnútra hotela. Čo tu môžu ochutnať novomanželia? Obľúbené jedlá sú: Keshi Yena – plnené kuracie mäso alebo holandský syr, pisca den fólie – pečené v hliníkových fóliových rybách so zeleninou alebo varmoosh – zemiaková kaša so zelenými listami.

Santorini – Tvoja veľká grécka…

Foto: Pixabay.com

Na tomto veľmi očarujúcom gréckom ostrove v Egejskom mori Brad Pitt a Angelina Jolie strávili medové týždne. Kedysi bola Santorini sopka, no dnes vás poteší predovšetkým architektúrou. Pozornosť venujte bielym domom s modrými dverami a okenicami, ako aj modrým klenutým kostolom – toto je dokonalá scenéria pre svadobné fotografie!

Santorini priťahuje davy snúbencov z celého sveta, ktorí chcú zažiť jeden z najkrajších dní svojho života v tejto očarujúcej, modrej a bielej scenérii.Najpopulárnejšia profesia na ostrove je najnovšie svadobný poradca.

Novomažnelom odporúčame navštíviť jedno z najkrajších miest ostrova, Oia, odkiaľ uvidia tie najkrajšie západy slnka, ktoré si len viete predstaviť. Keď zapadne celé slnko, všetci tlieskajú a páriky sa začnú vášnivo bozkávať. Toto je ten najviac romantický moment každého.

Zaplatíte 279 € za týždenný pobyt (let + hotel) na Santorini.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )