branči / / Svet
Kto netúži po snehu? Každé dieťa, no aj tí starší, by už konečne chceli vidieť krásnu snehovú pokrývku všade okolo. Nie v každej krajine...

Kto netúži po snehu? Každé dieťa, no aj tí starší, by už konečne chceli vidieť krásnu snehovú pokrývku všade okolo. Nie v každej krajine je sneh už pomaly raritou. Niekde je ho skutočne dosť. Dnes vás zoznámime s jedným ruským polostrovom, kde majú obyvatelia v zime naozaj nevšedné podmienky vďaka masívnej vrstve snehu. 

Toto je polostrov Kamčatka

wikipedia.org
wikipedia.org

Nájdeme ho vo východnom Rusku. Tento polostrov je dlhý až 1 250 km a nachádza sa medzi Tichým oceánom a Ochotským morom.

Akademia_nauk
wikipedia.org

Na polostrove sa nachádza veľa vzácnych prírodných pamiatok. Kamčatka je známa pre veľký výskyt vulkanizmu na relatívne malej ploche a jej vulkány sú zaradené do svetového dedičstva UNESCO. Kamčatka sa taktiež pýši ako jediná lokalita v Eurázii (ak nerátame Island), kde môžeme vidieť gejzíry.

peninsula
wikipedia.org

Je to naozaj krásne miesto na návštevu, no myslíme si, že keď príde zima, budete chcieť okamžite odísť. Napriek tomu, že je Kamčatka v zhruba rovnakej zemepisnej šírke ako západná Európa, jej zimy sú neskutočne brutálne vďaka vysokým zrážkam, ktoré zabezpečujú masívne množstvo snehu.  Metrové záveje sú úplne bežné, často sa stáva, že sneh je niekedy vysoký až tak, že siaha na prvé či druhé poschodia panelákov. Z ciest sa stávajú menšie rieky a keď si cez noc necháte auto von a začne snežiť, ráno ho budete musieť vyhrabať zo snehu.

sneh-kamcatka
Imgur
sneh-kamcatka1
Imgur
kamcatka-sne2
Imgur
kamcatka-sneh
Imgur
kamcatka-sneh1
Imgur
kamcatka-sneh3
Imgur
kamcatka-sneh4
Imgur
kamcatka-sneh5
Imgur

Zvládli by ste žiť v takýchto extrémnych podmienkach?Komentovať (0)