V spolupráci s Epic Drama

Foto: Epic Drama

Na Epic Drama sa vracia obľúbený seriál, ktorý divákov zavedie do Helsínk počas obdobia studenej vojny.

Aj vďaka streamovacím službám sme sa mohli už neraz presvedčiť o tom, že nielen americká, ale aj európska seriálová tvorba je hodná ocenenia divákov. Na našom trhu európske seriály vysiela predovšetkým verejnoprávny Rozhlas a televízia Slovenska, veľa z úchvatných a vydarených diel však možno nájsť aj na káblových staniciach. Jednou z nich je Epic Drama, kde už čoskoro odštartuje 2. séria úspešného fínskeho seriál V tieni tajných služieb.

Seriál zasadený do Fínska počas obdobia studenej vojny

Seriál s pôvodným názvom Nyrkki, v anglicky hovoriacich krajinách známy ako Shadow Lines, divákov zavádza do nie tak dávnej minulosti. V 50. rokoch minulého storočia sa počas studenej vojny nebojovalo len vo Washingtone či v Moskve, ale aj vo fínskych Helsinkách. Tu sa snaží KGB aj CIA ovládnuť malú severskú krajinu nachádzajúcu sa medzi východným a západným blokom.

Ako stúpa celosvetové napätie medzi mocnosťami, snaží sa Päsť, operatívna skupina fínskych tajných služieb, udržať Fínsko nezávislé a svoj tím zjednotený. Samozrejme, v tomto období to ale nie je jednoduché. Nová členka tímu tajných služieb totiž začne odhaľovať pravdu o svoje minulosti a blížia sa aj prezidentské voľby, takže sa zdá, že je všetko o osobných aj profesionálnych vzťahoch. Päsť však čoskoro zistí, že ako jediná je skutočným strážcom budúcnosti Fínska.

Ponurou kinematografiou je Fínsko známe najmä jej skalným fanúšikom, ktorí si na fórach vymieňajú svoje zážitky s dielom (nielen) svetovo známeho Akiho Kaurismäkiho. Širokej verejnosti tak mnoho klenotov fínskej tvorby zostáva do značnej miery skrytých. To ale minulý rok zmenil práve seriál V tieni tajných služieb, ktorý sa vo Fínsku takmer okamžite stal hitom. Podobný scenár pritom nastal aj u nás či v Česku po jeho uvedení v programe stanice Epic Drama.

Návrat oceňovaného projektu

V roku 2020 bol Nyrkki nominovaný na tamojšiu televíznu cenu Golden Venla. Nomináciu si odniesla ržeisérska dvojica Antti-Jussi Annila a Alli Haapasalo, aj hlavná ženská hrdinka Emma Parviainen.

Foto: Epic Drama

Druhá séria divákov zavedie do obdobia jari 1956, kedy Urho Kaleva Kekkonen začína svoje prvé funkčné obdobie v prezidentskom úrade. Fínsko je uprostred generálneho štrajku a nepokojov. Päsť sa snaží spamätať z veľkej obety, ktorú museli podstúpiť preto, aby bol Kekkonen za prezidenta vôbec zvolený. Nikto z členov tajnej organizácie si ale neuvedomuje, že už čoskoro budú čeliť novému, ešte väčšiemu nebezpečenstvu a nepriateľovi, ktorí ohrozujú nielen samotnú Päsť, ale aj celú budúcnosť Fínska.

Foto: Epic Drama

Nové epizódy opäť prinesú prepracovanú zápletku plnú napätia, za čo môže aj nepríjemné obdobie, počas ktorého sa seriál odohráva. Nielen politické dianie, ale aj súkromné a osobné príbehy hlavnej hrdinky budú zdrojom pre nezvyčajný seriál, ktorý potvrdí, že aj Fíni sú vo filmovej i seriálovej tvorbe ako doma.

Osem epizód druhej série divákmi oceňovaného a obľúbeného seriálu V tieni tajných služieb si budú môcť slovenskí i českí diváci pozrieť od 30.9 o 21:00 na stanici Epic Drama. Zatiaľ sa na sledovanie nalaďte krátkym trailerom, ktorý nájdete nižšie.

VIDEO – trailer na 2. sériu

Tlačová správa (Epic Drama)
V spolupráci s Epic Drama
1
Uložiť článok
Komentovať