theculturetrip.com

/ 1 / Romana Dorotovičová
Aj vaše srdce piští po zimnom dobrodružstve v podobe návštevy krásneho rozprávkového miesta? Vyberiete si z týchto 10 miest?

Svet je plný miest, ktoré sa oplatí vidieť aspoň raz za život. Počas zimných mesiacov ale naberajú tieto miesta a mestá úplne iný rozmer. Vybrali sme pre vás 10 najkrajších miest v Európe, ktoré by ste mali navštíviť práve v zime.

Či už ste nadšencami prírody alebo vianočných trhov v mestách, medzi týmito miestami si určite nájdete svojho favorita. Okrem škandinávskych krajín nájdete v tomto výbere aj miesta nachádzajúce sa v nie tak ďalekom zahraničí. Vyberiete si Rakúsko, Česko, či ostanete verní rodnému kraju?

Praha, Česká republika

kindertravelguide.com
kindertravelguide.com

Hlavné mesto Česka priláka ročne desaťtisíce turistov. Výnimkou nie je ani zimné obdobie. Vianočné trhy v spojení s historickým centrom premieňajú toto mesto na hotovú rozprávku.

Transylvánia, Rumunsko

shutterstock.com
shutterstock.com

Ak ste fanúšikom krásnych výhľadov, prípadne sa vo vás prebudil chtíč prebádať domov známeho Vlada Drakulu, nenechajte si ujsť mesto Brasov, či okolitú prírodu Rumunska, ktoré sa postupom času stáva čoraz viac vyhľadávaným miestom pre vašu dovolenku.

Jazero Bled v Slovinsku

vistanature.com
vistanature.com

Kto by to bol povedal, že aj v tejto časti Európy môžete navštíviť v zime rozprávkový svet. Slovinské jazero Bled, uprostred ktorého sa nachádza magický malý kostol slúži počas tuhej zimy aj ako korčuliarske stredisko.

Zámok Neuschwanstein, Nemecko

fuessen.de
fuessen.de

Ak vaše cesty v blízkej dobe poputujú do nemeckého Mníchova, určite si doprajte výlet na neďaleký hrad Neuschwanstein, ktorý je celkom iste pýchou celej bavorskej oblasti.

Laponsko, Fínsko

discover-the-world.co.uk
discover-the-world.co.uk

Dnes už nie je návšteva škandinávskych krajín ničím výnimočným. Ak už budete vo Fínsku, pribaľte si do batožiny extrémne teplé oblečenie, pretože možnosti vidieť naživo polárnu žiaru v Laponsku asi neodoláte. Možno budete mať šťastie a stretnete aj Santu.

Dedina Grindelwald, Švajčiarsko

eigerplus.ch
eigerplus.ch

Švajčiarsko je krajina, ktorá ponúka turistom množstvo možností na príjemne strávený chladný víkend. Výnimkou nie je ani tradičná dedina Grindelwald, ktorej snehová prikrývka dodáva skutočnú rozprávkovú atmosféru.

Bergen, Nórsko

theculturetrip.com
theculturetrip.com

Nachádzame sa opäť na Škandinávskom polostrove, tentokrát ale v Nórsku. Na fotografii je zachytené niekdajšie nórske hlavné mesto Bergen a architektonický skvost, časť Bryggen, zapísaný aj do Zoznamu svetového kultúrneho dedičstva UNESCO.

Kodaň, Dánsko

visitdenmark.com
visitdenmark.com

Kodaň láka množstvo turistov počas celého roka. Architektúra časti Nyhavn ale vyniká najmä v kombinácii s bielou snehovou perinou. Pohľad na farebné domy a zamrznutý kanál je naprosto jedinečný.

Hallstatt, Rakúsko

shutterbugtraveller.com
shutterbugtraveller.com

Ak sa vám nechce cestovať za zimnou rozprávkou príliš ďaleko, odporúčame vám susedné Rakúsko a dedinu Hallstatt. Majestátne hory a milá dedinka patria k obľúbenému miestu mnohých návštevníkov. Obec rovnako patrí do Zoznamu svetového dedičstva UNESCO.

Jasná, Slovensko

snow-forecast.com
snow-forecast.com

Patríte medzi lokálpatriotov a za zimnou rozprávkou sa vám nechce nikam cestovať? Tak hor sa na lyže do Jasnej, ktorá ponúka návštevníkom vskutku magické výhľady na okolitú prírodu.

Ktoré z týchto miest sa vám páči najviac?

Pozri aj: 10 malebných slovenských dediniek, ktoré cez zimu vyzerajú ako z rozprávkySlovenské mesto upútalo britský Guardian. Dominuje v rebríčku najkrajších zimných miest Európy

interez.sk, (Romana Dorotovičová)


Komentovať (0)