SummitPost

Poprad sa ocitol v rebríčku denníka The Guardian ako jedna z top destinácií na zimný výlet. Prečo práve Poprad? Tu sú dôvody, prečo je Poprad tou najlepšou voľbou na zimnú dovolenku.

Poprad patrí medzi tie najlepšie zimné cestovateľské destinácie, aké môžete v Európe navštíviť. Takýto titul udelil britský denník The Guardian tomuto nádhernému mestu pod Tatrami a v rebríčku ho dokonca redaktori zaradili na čelo rebríčka. Poprad tak patrí medzi top destinácie spolu s takými mestami, ako je nemecké kúpeľné mestečko Baden-Baden, stará a historická poľská Poznaň, či hlavné mesto Slovinska – Ľubľana. 

V zozname sa ďalej nachádza tiež nórske mesto Tromsø, kde môžete obdivovať polárnu žiaru, či hlavné mesto Chorvátska Záhreb.

Poprad redaktori Guardianu označujú ako nádherné malé mesto so stredovekým nádychom. Oceňujú jeho dostupnosť z londýnskeho letiska Luton, kde spiatočná letenka stojí do 50 libier. Veľkým lákadlom je tiež blízky aquapark, no aj Spišská Sobota a jej úžasné historické centrum. Redaktori si tiež všimli kvalitnú gastronómiu a hlavne príjemné ceny. Najväčším lákadlom sú ale Vysoké Tatry a ich panoráma, ktorá je v Poprade všadeprítomná.

wandelgek.nl
wandelgek.nl

Výborne hodnotená je tiež dostupnosť Tatier a lacná verejná doprava, ktorá určite poteší každého lyžiara ale aj toho, kto si chce vychutnať vysokohorské prostredie s výhľadom na majestátne slovenské vrchy a štíty.

Teší nás, že si britskí novinári všimli Slovensko a Poprad, a že ho zaradili na začiatok svojho rebríčka. Takúto reklamu by privítalo asi každé európske mesto, a tak Popradčania môžu byť na svoje mesto právom hrdí.

Pozri aj: 10 malebných slovenských dediniek, ktoré cez zimu vyzerajú ako z rozprávky

interez.sk (mmm)
Príbehy
0
Komentovať (0)