Video: Youtube (N-GEN)

Väčšina najznámejších hercov sa preslávila práve na striebornom plátne.

Je to logické, pokiaľ je niekto zaujímavý a dokonca aj talentovaný, na obrovskom plátne v gigantickej sále si ho len sotva nevšimnete. Pri známych hercoch je veľmi vysoká šanca, že svoju kariéru odštartovali v televízii. Menej pravdepodobná i keď nie raritná situácia je, keď sa známy hollywoodsky herec nechá ukecať na seriál.

Článok pokračuje pod videom ↓

Istým spôsob sa tak však nemusíme obávať, že pôjde o prepadák a to práve z toho dôvodu, že čím ste slávnejší, tým väčší pozor si musíte dávať na projekty, do ktorých sa púšťate. Dnes si priblížime tie najlepšie seriály, v ktorých si zahrali známe hollywoodske hviezdy.

Poldark

V hlavnej roli seriálu Poldarku sa objavuje Aidan Turner, ktorý stvárnil sympatického trpaslíka v Hobitovi Petera Jacksona. Predstavuje kapitána Rossa Poldarka, muža, ktorý sa po dlhej dobe vracia z vojny do svojho domovského mesta Cornwall, kde ho všetci považovali za mŕtveho. Dozvedá sa, že jeho otec zomrel a láska jeho života sa zasnúbila s jeho bratrancom. Mesto zažíva ekonomický úpadok, a tak sa Ross Poldark rozhodne chopiť príležitosti a pokúsiť sa vrátiť medzi svoj ľud zaslúženú úroveň.

Seriál vznikol ako adaptácia fantastického románu Winstona Grahama, ktorý zaujal milióny ľudí po celom svete. Hlavný hrdina je často prirovnávaný k Heathcliffovi či pánovi Rochesterovi zo svetoznámych románov sestier Brontëových.

ČSFD: 82%
IMDB: 8,4/10

Pozrite si seriál Poldark a nechajte sa uniesť jeho štyrmi strhujúcimi sériami. Fantastické dielo štartuje 8. apríla na kanáli Epic Drama o 21:00.

True Detective/ Temný případ

V seriáli True Detective sa s novou sériou menia aj hlavné postavy. Obe série, ktoré však doposiaľ vyšli sú fantastické a aj vďaka perfektnému obsadeniu. V prvej sérii sa v hlavnej úlohe objavuje Matthew McConaughey a Woody Harrelson, zatiaľ čo v druhej je to Colin Farrell, ktorému sekunduje Vince Vaughn. Seriál sleduje vývoj vyšetrovania temného prípadu a skutočne vás oslní schopnosťou ako tvorcovia dokážu príbeh gradovať, no i výkonmi skvelých hercov.

ČSFD: 91%
IMDB: 9,0/10

House of Lies/ Profesionální lháři

House of Lies sleduje osudy poradcov v oblasti manažmentu, ktorých svet je rovnako nečistý ako aj ich biznis. V hlavných úlohách môžete vidieť fantastického Dona Cheadla a pôvabnú Kristen Bell. Seriál vás so svojimi piatimi sériami zamestná na skutočné dlhú dobu, no každý z nich stojí za to. Za účasť v tejto perfektnej komédii získal dokonca Don Cheadle aj Zlatý glóbus a na ďalšie dva bol nominovaný.

ČSFD: 60%
IMDB: 7,4/10

New Girl/ Nová Holka

New Girl sa pozerá netypickým spôsobom na tak trochu netypické dievča menom Jess. Tú si v hlavnej úlohe zahrala okatá Zooey Deschanel a seriál má doposiaľ šesť sérií. Získal si však silnú fanúšikovskú základňu, a tak sa už čoskoro môžete tešiť na 7. sériu. Jess je mierne nekonvenčná a práve prešla nepríjemným rozchodom. Rozhodla sa tak nasťahovať sa k novým spolubývajúcim, ktorých tvorí trojica chalanov s čistými úmyslami a trochu detinským správaním.

ČSFD: 70%
IMDB: 7,7/10

That ’70s Show/ Tie roky sedemdesiate…

Tento úžasný seriál pochádza v skutočnosti zo sklonku 90. rokov, no jeho dej je zasadený do búrlivých sedemdesiatok. Jeden z najlepších sitkomov, aké sa dostali na slovenské a české obrazovky spolu s Priateľmi či Frasierom, si získal priazeň divákov a zožal ohromný celosvetový úspech. Napriek tomu až tak známy v našich končinách nie je, pokiaľ ste sa k nemu ešte nedostali, určite by ste to mali napraviť. Práve v tomto seriáli začínala dnes veľmi populárna Mila Kunis po boku svojho seriálového priateľa a súčasného manžela, Ashtona Kutchera.

ČSFD: 80%
IMDB: 8,1/10

Sherlock

Novodobý Sherlock vás môže zaujať hneď z niekoľkých dôvodov. Je to Sherlock. Odohráva sa v súčasnosti. A v neposlednej rade má fantastické obsadenie, ktoré tento seriál ťahá závratným tempom už od roku 2010. Jeho série však nevychádzajú na pravidelnej báze, keďže sme sa zatiaľ dočkali len štyroch a to v priebehu 8 rokov. V každej série nájdete len tri epizódy, no hovoríme o veľmi kvalitnej televíznej záležitosti, ktorú by ste si určite nemali nechať ujsť. V hlavných úlohách sa vám predstavia Benedict Cumberbatch ako Sherlock Holmes a Martin Freeman ako je pravá ruka Watson.

ČSFD: 91%
IMDB: 9,2/10

Fargo

Seriál Fargo je adaptáciou rovnomenného filmového diela. Cynický thriller Fargo si získal naprieč rokmi obrovské množstvo fanúšikov a povesť legendárneho kultu. Aj to je jeden z dôvodov, pre ktoré sa dočkal seriálového spracovanie. Za ním stáli jeho pôvodní tvorcovia, bratia Coenovci, ktorí sa tentokrát však neujali réžie ani scenára, no usadili sa na producentské stoličky a zabezpečili nám vám kvalitné dielo, do ktorého sa určite oplatí investovať vás čas. V seriáli môžete zazrieť hercov ako Billy Bob Thornton, Kirsten Dunst alebo aj Ewan McGregor.

ČSFD: 91%
IMDB: 9,0/10

Pozri aj: Nezúfaj, ak nemáš čas na seriály. Týchto 7 veľkolepých minisérií zhltneš za chvíľu, no zanechajú v tebe hlboký odkaz

Tento článok vznikol v spolupráci s Viasat
Uložiť článok

Najnovšie články