Foto: Epic Drama

Tieto seriály ti veľa času nezaberú.

Nie je žiadnym tajomstvom, že aj napriek výberu extrémneho množstva perfektných seriálov, nemáme čas ich vždy sledovať. Doba je uponáhľaná, povinností je veľa a keď sa dopracujeme k chvíľke voľna, chceme ho stráviť plnohodnotnejším spôsobom, ako nekončiacim sedením pre niekoľkých sériách, inak fantastických televíznych diel. Našťastie nám televízna zábava umožňuje sledovať aj minisérie.

Pokiaľ na tom s časom ani vy nie ste zrovna kráľovsky, z tohto zoznamu krátkych seriálov či minisérií, si určite budete vedieť vybrať. Keďže sme sa neupriamili na jediný žáner, určite nájdete titul, ktorý najväčšmi sedí práve vám. Bonus je, že každý z nich môžete odsledovať celý za veľmi krátku dobu.

The Miniaturist / Miniaturista

Miniaturista je adaptáciou knižného bestselleru od autorky Jessie Burtonovej. Fantastický a zapeklitý príbeh z čias zlatej éry Amsterdamu vás pohltí hneď v prvých minútach pilotnej epizódy. Dej sa točí okolo Nelly Oortmanovej, mladého dievčaťa z dediny, ktoré pristane na svadbu s bohatým kupcom. Ten po návrate z obchodnej cesty, daruje Nelle miniatúru ich domu. Mladé a naivné dievča si objedná zariadenie do domčeka od tajomného miniaturistu. Figúrky, ktoré dokonale znázorňujú obyvateľov domu, presne reflektujú dianie v tejto prazvláštnej domácnosti. Netrvá dlho a všetko začne nasvedčovať tomu, že záhadný umelec drží ich osudy vo svojich rukách.

ČSFD: 74%
IMDB: 7/10

Nechajte sa zmiasť týmto napätým historickým príbehom a jeho naoko čestnými postavami. Sleduje Miniaturistu už v sobotu 31. marca na kanáli Epic Drama.

Band of Brothers / Bratstvo neohrozených

Aj napriek tomu, že hovoríme o staršom diele, Band of Brothers si dokázal vytvoriť tak silnú fanúšikovskú základňu, že dodnes ho predčí máloktoré dielo z tohto žánru. Táto desaťdielna miniséria rozpráva o osude elitných vojakov americkej armády počas druhej svetovej vojny. Jednotka s názvom Easy Company započala svoje rozprávanie vo výcvikovom tábore. Seriál však ďalej sleduje aj mnohé ďalšie udalosti, medzi ktorými nechýba vylodenie v Normandii, či dobytie Hitlerovej pevnosti.

ČSFD: 94%
IMDB: 9,5/10

11.22.63

Keď Stephen King v roku 2011 vydal fantastické dielo 11/22/63, dokázal ním opäť šokovať a to aj po veľmi dlhej a pestrej kariére. To bolo pred časom adaptované do televíznej formy, v ktorej v hlavnej úlohe zahviezdil kultový James Franco. Seriál spája prvky cestovania v čase a reálnych historických udalostí, nevyhneme sa však aj debate o efekte motýlích krídel a to všetko vo veľmi kvalitnom a strhujúcom spracovaní, ktoré má na svedomí J. J. Abrams.

ČSFD: 83%
IMDB: 8,2/10

Vinyl

Seriál z produkcie geniálneho a legendárneho režiséra Martina Scorseseho sa odohráva v 70. rokoch a sleduje osud manažéra kapely Rolling Stones. Úžasný a drsný seriál vám ukáže, ako to vyzeralo v zákulisí najväčších rockových kapiel tejto éry a aj to, koľko kokaínu sa spotrebovalo pri jedinom vystúpení. Zaujímavý a mrazivý pohľad na 70. roky vás donúti po prvej epizóde dopozerať túto minisériu do úplného konca.

ČSFD: 81%
IMDB: 7,8/10

And Then There Were None

Seriál je televíznou adaptáciou obľúbeného románu spisovateľky Agathy Christie. Jej diela boli spracované do filmového či seriálového podania už nespočetne veľakrát, no existuje zopár diel, ktoré stoja za zmienku viac, než tie ostatné. Takým prípadom je aj seriál And Then There Were None alebo v češtine Až tam nezbyl žádný. Seriál je spracovaním knihy Desať malých Černoškov a sleduje osud niekoľkých postáv s pochybnou minulosťou, ktoré prichádzajú na tajomný ostrov na juhu Anglicka. Ich hostiteľ však po pozvaní chýba a ľudia sa vzájomne nepoznajú. Odrazu začnú jeden po druhom umierať a vrahom môže byť ktokoľvek.

ČSFD: 85%
IMDB: 8/10

Harper’s Island / Ostrov smrti

Podobne ako predošlý zmieňovaný seriál, aj Ostrov smrti vychádza z knihy Desať malých Černoškov. V tomto prípade však hovoríme o zasadení deja do modernej doby a príbeh samotný sa neriadi striktne knižnou predlohou. Nejde teda o adaptáciu, ale o veľmi zaujímavé dielo, ktoré z tohto bestselleru čerpá inšpiráciu. Situácia je teda veľmi podobná ako v And Then There Were None, no toto viac než netradičné spracovanie dodáva dielu úplne iného ducha.

ČSFD: 65%
IMDB: 7,5/10

A Young Doctor’s Notebook / Zápisky mladého doktora

Zápisky mladého doktora nie sú seriálom pre každého. Ak vám aj imponuje čierny humor, stále sa môže poľahky stať, že množstvo detailných záberov na surové operácie vás mierne rozhodí. Príbeh sleduje mladého lekára Vladimira Bomgarda, ktorého stvárnil Daniel Radcliffe. Šikovne mu sekunduje Jon Hamm, ktorý stvárnil jeho staršie ja. To sa vracia v spomienkach späť k časom, kedy prišiel do malej ruskej dedinky a začal tu pomáhať tým, ktorí to potrebovali. Zmáhala ho však silná závislosť na morfiu a láska ku krásnej Nataši. Miniséria bola nakrútená podľa knižnej predlohy Michaila Bulgakova a poteší vás ako kvalitnými hereckými výkonmi, tak aj veľmi chytrým a občas zarážajúcim humorom.

ČSFD: 79%
IMDB: 7,9/10

Pozri aj: Kašlite na Hollywood. Toto je 10 najlepších európskych filmov roku 2017, ktoré ste pravdepodobne zmeškali

Tento článok vznikol v spolupráci s Viasat
0
Uložiť článok
Komentovať