foto: universalpictures.com

Ak ste fanúšikom thrillerov, tento film vám nesmie uniknúť.

Rok 2017 bol pre kinematografiu veľmi úspešný. Na Slovensku a aj v zahraničí vznikli filmy, ktoré určite stoja za zmienku. Napriek tomu, niektoré z nich nie sú medzi verejnosťou známe, no určite majú svoj význam a miesto vo filmovom svete. Jedným z nich je aj Blok 99.

foto: universalpictures.com

Blok 99 (Brawl in Cell Block 99) je americký krimi thriller, ktorý určite stojí za povšimnutie. Jeho tvorcom je režisér filmu Krvavý tomahavk, S. Craig Zahler, s ktorým zarezonoval vo filmových kruhoch. No Blok 99 sa mu podarilo posunúť ešte ďalej. Svedčia o tom aj vysoké divácke hodnotenia 78% na ČSFD.cz a 7,1/10 na IMBb.com. Bol nominovaný na niekoľko významných ocenení, dokonca sa na HFCS Award (Houston Film Critics Society Awards) sa objavil v kategórii najlepší prehliadaný film roka.

Film Fallout Podcast #83 - Spielberg Brawls in Cell Block 99

V hlavnej úlohe sa predstavil Vince Vaughn, ktorý sa objavil napríklad vo filme Stážisti alebo Útek do divočiny. No v Bloku 99 ho môžeme vidieť v celkom inej polohe. Stvárnil tu totiž postavu bývalého boxera, ktorý sa dostáva do väzenia a snaží sa urobiť všetko preto, aby ochránil svoju rodinu. Dostane však neľahkú úlohu a či ju dokáže splniť a aké to bude mať následky, sa dozviete, keď si tento filmový skvost pozriete. V úlohe jeho partnerky môžeme vidieť Jennifer Carpenter, ktorá si zahrala napríklad vo filme V moci diabla alebo v seriáli Dexter.

Foto: universalpictures.com

Film obsahuje mnoho drastických scén, preto nie je vhodný pre slabšie povahy. Ak však máte radi mnoho prekvapivých momentov, kde nič nie je tak, ako sa na prvý pohľad zdá a k tomu dávku akcie a napätia, je určený práve pre vás. Vytvoril možno nový spôsob surovosti v kinematografii a o svojej hodnote vás okrem hereckých výkonov presvedčí aj pútavá vizuálna stránka a celá atmosféra, ktorá nedokáže ani na chvíľu nudiť.

Pozrite si trailer a ak máte podobné filmy radi, určite si ho nenechajte ujsť. Stojí totiž naozaj za to.

Pozri aj: Režisérovi sa námet prisnil počas horúčky. 10 faktov o Terminátorovi, ktoré vám dokážu, že podobný film neexistuje

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )