Foto: Tesla

Tesla vkladá veľké nádeje do svojho plánovaného elektrického športovo-úžitkového auta (SUV) pre masový trh.

Šéf automobilky Elon Musk predpokladá, že elektrické kompaktné SUV s názvom Model Y by sa malo dostať na trh už v roku 2019. „Dopyt po Modeli Y bude zrejme vyšší ako po Modeli 3,“ povedal Musk v utorok (6.6.) večer na výročnom stretnutí s akcionármi v kalifornskom Mountain View.

Tesla sa aktuálne pripravuje na trhovú premiér prvého elektromobilu strednej triedy s názvom „Model 3“. Musk si myslí, že o elektrické SUV bude ešte väčší záujem.

Musk obhajoval ambiciózny plán, podľa ktorého by sa mal Model Y vyrábať inde než Model 3. V závode Tesly v kalifornskom Fremonte už nie je miesto. Automobilka preto uvažuje o výstavbe troch nových závodov, v dlhodobom horizonte dokonca o výstavbe desiatich až dvadsiatich.

Musk má ambiciózne ciele. Tesla má v roku 2018 vyrobiť 500.000 vozidiel a v roku 2020 by to malo byť už 1 milión. Bude to však ešte dlhá cesta. Automobilka vlani vyrobila len 84.000 vozidiel. Tesla v 1. kvartáli 2017 síce zaznamenala nové rekordy v oblasti výroby, dodávok a tržieb, ale prepadla sa hlbšie do straty.

Pozri aj: Stará vs. nová. Dokáže sa v teste odolnosti vyrovnať nová Nokia 3310 jej predchodkyni?

TASR
Príbehy
0
Komentovať (0)