Foto: YouTube/ Tesco

Nová vianočná reklama rozhnevala ľudí.

Tak ako každý rok, aj tentokrát priniesla obchodná sieť Tesco svoju vianočnú reklamu, ktorou chce ľudí nalákať do svojich obchodov. Prešlo len niekoľko dní od jej oficiálneho zverejnenia a sieť sa už musí brániť pred nahnevanými zákazníkmi. 

V minútovej reklame uvidíte rodiny, ako pripravujú štedrovečernú večeru a ako pečú moriaka na niekoľko rôznych spôsobov. Prichádzajú príbuzní, vítajú sa a v jednej scéne sa objaví moslimská rodina s vianočnými darčekmi, pripravená tráviť sviatky spoločne.

Práve v moslimskej rodine vidia ľudia problém a kritikou vôbec nešetria. Na Twitteri rozpútali búrlivú debatu, kde kritizujú tento krok. „Prečo ukazujete moslimov, ako slávia Vianoce? Asi im nikto nepovedal, že moslimovia ich neoslavujú,“ píše sa v jednom z komentárov. Podľa mnohých ľudí je takéto silené miešanie kultúr nechutné a neschvaľujú, že v reklame zobrazili všetkých okrem kresťanov.

Vedenie Tesca sa však bráni tým, že každý by mal mať možnosť užiť si Vianoce. „Každý je počas Vianoc v Tescu vítaný a sme hrdí na to, akými rôznymi spôsobmi ich naši zákazníci slávia,“ vyjadril sa hovorca, podľa ktorého je cieľom reklamy rôznorodosť. Čo na to hovoríte vy?

Pozri aj: Zarobila tisíce, no sex mala aj s 80-ročným či s mužom na vozíčku. Bývalá luxusná spoločníčka opísala, ako to chodí v sexuálnom biznise

independent.co.uk
Uložiť článok

Najnovšie články