Foto: MovieStillsDB

Predstaviteľ Johna Wicka je známy svojou veľkorysou povahou.

Herec Keanu Reeves má v Hollywoode povesť človeka, ktorý rád odmení iných a na pľaci mu záleží na každom členovi štábu. V minulosti obdarovával svojich kolegov niekoľkými hodnotnými darmi, pričom po jeho najnovšej snímke, John Wick: Chapter 4, sa rozhodol pre veľmi netradičnú formu daru, píše LAD Bible.

Článok pokračuje pod videom ↓

Štvrtý diel akčného trháku o vrahovi Johnovi Wickovi má za sebou prvých 10 dní v kinách, pričom už teraz sa dá konštatovať, že ide o úspešný a zárobkový film. Snímka plná akcie, zabíjania a napätia si, samozrejme, vo filmovom svete žiada precízne a prepracované výkony kamier, kostýmov a najmä kaskadérov.

V minulosti hodinky či slávnostná premiéra

Práve tí sú pre podobné filmy kľúčoví. Uvedomuje si to aj predstavtieľ Johna Wicka, ikonický herec Keanu Reeves. Ten sa aj v minulosti preslávil ako veľkorysá hviezda Hollywoodu. Svojmu kaskadérskému tímu totiž po jednom z filmov kúpil personalizované hodinky značky Rolex, uvádza Insider.

Foto: MovieStillsDB

Po natáčaní najnovšieho Matrixu s názvom Resurrections poskytol svojim blízkym spolupracovníkom pocit veľkých hviezd. Pozval ich totiž na slávnostnú premiéru, poslal pre nich súkromné lietadlo a hradil aj všetky výdavky na ubytovanie, píše People.

Tričká s počtom úmrtí

Paradoxne, Keanu Reeves vykonával v novom Wickovi množstvo kaskadérskej práce sám. Či už išlo o pretekárske šoférovanie, prebehovanie medzi autami, skoky, strieľanie či bojové scény, herec nemal problém spraviť si to „po svojom“. Boli však momenty, v ktorých museli zasiahnuť trénovaní kaskadéri, či už v jeho pozícii, alebo ako predstavitelia nepriateľov.

Keďže ide o film, v ktorom zomrie veľa ľudí, Reeves sa rozhodol pre veľmi netradičný, až morbídny darček. Kaskadérom z Johna Wicka 4 totiž daroval tričká s číslom, ktoré odrážalo počet ich úmrtí vo filme. Ako mohol jeden kaskadér „zomrieť“ viackrát? Jednoducho, pretože viaceré scény sa točili na niekoľko pokusov.

Foto: MovieStilldDB

A nielen to, množstvo z kaskadérov bolo využitých vo viacerých scénach filmu, pričom si teda „zabitie“ od Johna Wicka „užili“ hneď viackrát. Niektorí z tímu mali podľa LAD Bible tričká s číslom 20. Upozorňujeme, že v ďalšom odseku sa vyskytuje spoiler k najnovšiemu filmu John Wick: Chapter 4.

„John je skvelý strelec aj herec, je veľmi náročné strieľať zo zeme, nie to stúpajúc po schodoch,“ povedal koordinátor filmu Jeremy Marinas. Narážal tým na jednu zo záverečných scén, kedy musí John Wick vybehnúť po veľkom množstve schodov, počas čoho sa musí, samozrejme, zbaviť veľkého počtu nepriateľov.

Najnovšie články