Zmena z letného času (LČ) na stredoeurópsky (SEČ) v noci zo soboty na nedeľu (28. – 29. 10.) ovplyvní jazdu troch nočných diaľkových vlakov. Tie zostanú stáť vo vybraných železničných staniciach a v jazde budú pokračovať po hodine, a to už podľa SEČ. Informoval o tom hovorca Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK) Tomáš Kováč.
V noci zo soboty na nedeľu sa posunú hodinové ručičky z tretej hodiny ráno o jednu hodinu dozadu, teda na druhú hodinu ráno. Zmena času sa dotkne rýchlika s odchodom zo Strážskeho o 22.01 h a predpokladaným príchodom do Bratislavy o 5.33 h.
Tento vlak má doraziť do Ružomberka o 2.05 h LČ a odísť o 2.06 h SEČ. Prestoj bude mať nočný rýchlik aj v smere z Bratislavy s odchodom o 22.57 h, ktorý nasleduje do Košíc a Strážskeho. Zmenu času tento rýchlik prečká v stanici Kraľovany s príchodom o 2.08 h LČ a odchodom o 2.09 h SEČ.

Zmena času sa dotkne aj medzištátneho vlaku EuroNight (EN) s odchodom zo Strážskeho o 19.39 h a príchodom o 7.38 h do Prahy. Tento vlak má doraziť do Čadce o 2.12 h LČ, odchod je plánovaný o 2.13 h SEČ.
Na tratiach susedných železníc budú podľa ZSSK podobne ovplyvnené jazdy nočných vlakov. Vlaky, ktoré vchádzajú na Slovensko po 3.00 h ráno, už pôjdu podľa SEČ.
Doktorka Jana Boboková o zomieraní: Život nie je nutné za každú cenu umelo predlžovať. Musíme akceptovať, že bude koniec
Našli ho mŕtveho v hotelovej vani, stal sa tak členom „Klubu27“: Smrť Jima Morrisona je dodnes veľkou záhadou
Ženy mučil a hral s nimi najzvrátenejšiu hru, akú si viete predstaviť. Z vraha sa dvíhal žalúdok aj skúseným policajtom
Exdetektív Vachálek: Ak by bol Černák na slobode, niekto by si ho našiel. Koncom búrlivej mafiánskej éry je vražda Kuciaka
Vývar za 3,90 € a ríbezľové pivo za 4 €: Našli sme najstaršiu slovenskú reštauráciu, po večeri sme ochutnali niečo nečakané
Outlet z kauzy slayáda začal veľkolepo, rýchlo sa z neho stala „nákupná zóna duchov“. Zákazníkov si užíval krátko
Budú počas vianočných sviatkov otvorené obchody? Reťazce hlásia zmeny, pozrite sa, ako to bude po novom
Šéf IĽP: Ficova vláda je asociálna a zbabelá. Bez ľudských práv sme len platiči daní a zdroje pre korporácie










Nahlásiť chybu v článku