Dailymail.co.uk

branči / / News
V roku 2012 zmizol bez jediného slova, no po 5 rokoch sa konečne našiel.

Antonovi Pilipovi sa tak za 5 rokov podarilo prejsť bez pasu, dokladov či peňazí, neuveriteľných 10-tisíc kilometrov takmer úplne pešo.

Našiel ho brazílsky policajt, ktorý si ho pomýlil s bezdomovcom. Ten kontaktoval niekoľko medzinárodných úradov a vďaka tomu sa mu podarilo spojiť s jeho rodinou a dostať tak Antona naspäť domov. Antonova rodina sa o neho veľmi bála, možno aj preto, že mal podozrenie na schizofréniu. „Neveril som, že sa ešte niekedy stretneme. Myslel som si, že je mŕtvy. To bolo jediné vysvetlenie, prečo sa mi tie roky ani raz neozval. Samozrejme, že som v kútiku duše dúfal, že je na žive, no ani vo sne by som neveril, že sa mu podarí zájsť tak ďaleko,“ povedal Antonov brat Stefan.

Anton mal však svoj sen, prečo cestu podnikol. Chcel sa dostať do národnej knižnice v Buenos Aires, kde sa aj dostal, no kvôli tomu, že nemal pri sebe žiadne doklady, ho bohužiaľ nepustili dnu. Sklamaný sa chcel vrátiť späť domov.

Pri svojej ceste nemal žiadne peniaze, zbieral ovocie a živil sa jedlom z kontajnerov veľkých reťazcov a taktiež sa spoliehal na štedrosť miestnych ľudí. Prešiel 800 kilometrov cez amazonskú džungľu, kde čelil jedovatým pavúkom, kajmanom a hadom. Celkovo prešiel viac ako 10 krajín a okrem USA sa dostal do Mexika, Guatemaly, Kostariky, Panamy, Kolumbie, Venezuely, Argentín, či Brazílie bez žiadneho dokladu, len s malým batohom.

Aj keď bol po celú tu dobu sám a takmer s nikým nekomunikoval, no ako povedal, nikdy sa necítil osamelo, mal množstvo času premýšľať a tak lepšie vnímať a pozorovať veci vôkol seba.

Pozri aj: Prespávajú v spoločnosti púm a tigrov. Dvaja mladí Slováci sa za 6 mesiacov dostali stopom až do Indie

Dailymail.co.uk


Komentovať (0)