Evan K

Za normálnych okolností na Glory Hole nie je nič zvláštne. Potom sa však zvýši hladina vody a obyvatelia sa nevedia vynadívať.

Naozaj sa zdá, že pri pohľade na jazero nachádzajúce sa v Kalifornii vidíte hlbiny podsvetia. Nemusíte sa však báť, je to len únik vody cez slávnu dieru – Glory Hole, preliv v jazere Berryessa.

Ak by ste sa v nasledujúce dni vybrali na výlet do Kalifornie, videli by ste niečo, čo sa vám už možno nikdy v živote nepodarí. V Kalifornii, presnejšie na jazere Berryessa, sa nachádza jedna nádrž, ktorá nie je až tak celkom obyčajná. Okoloidúcich núti zastaviť a pozerať sa na nádherné vodné divadlo.

davisenterprise

Táto nádrž, ktorá sa nachádza v horách, poskytuje predovšetkým vodu a energiu  pre niektoré časti San Francisca. Starosti však robí príliš vysoká hladina vody, ktorá stále stúpala. V týchto dňoch sa hladina dostala až nad preliv Glory Hole. Tento preliv sa používal na to, aby uvoľňoval vodné roky z priehrady. Takýto pohľad na Glory Hole sa turistom už naskytol už 26-krát v 58 ročnej histórií nádrže. Dnes však voda preteká cez Glory Hole prvýkrát po desiatich rokoch v dôsledku silných dažďov v štáte. Táto obrovská diera dokáže doslova prehltnúť až 48,400 kubíkov vody za sekundu.

Keďže je to niečo, čo sa nevidí každý deň, rozhodol sa Evan K. vytvoriť video, aby sa tento úkaz dostal aj k ľuďom, ktorí nemajú ani najmenšiu šancu vidieť Glory Hole naživo. Na to, aby sa tieto nádherné snímky šírili do sveta, musel získať povolenie od vlastníkov priehrady a pomocou drona vytvoriť neuveriteľné zábery. V nasledujúcom videu máte možnosť vidieť Glory Hole tak, ako ju určite nepoznáte. Aj vám pripomína hlbiny podsvetia ako ostatným turistom?

Pozri aj: Elektrina im funguje len 5 hodín denne. Santa Cruz Del Islote je ostrovom s najväčšou hustotou obyvateľov na svete

Interez.sk (Anna Zábojníková), iflscience.com
Príbehy
0
Komentovať (0)